Навального у в’язниці катують промовами Путіна

У Росії промови Путіна прирівняли до витончених тортур.

У в’язниці Навального катують за допомогою Путіна / фото REUTERS

Російський опозиціонер Олексій Навальний розповів, як адміністрація в’язниці «катує» його записами виступів Володимира Путіна. Розповідь політика опублікував Телеграм-канал «Навальний».

«Давно в якомусь шпигунському детективі я читав про тортури, яким піддавали ув’язнених, — їм на величезній гучності включали вірші Мао Цзедуна. Мабуть, хтось у нашій тюремній системі теж читав цю книжку», — каже Навальний. 

Опозиціонер поскаржився, що адміністрація в’язниці кинула на нього свої «єгипетські кари» – заборона на листи, знищення передач з продуктами, підселення «бомжа» в камеру. Однак найкреативнішим знущанням стали промови Путіна, які крутять на великій гучності через тюремну систему гучномовців.

«Він так вирішив»: Пєсков підтвердив, що його син з «Вагнером» воював в Україні ФСБ «трясе» поліцію Москви за нібито великий «злив» даних в інтересах України Біля гірської резиденції Путіна вирахували зенітний комплекс «Панцир-С1» (фото, відео)

За словами Навального, «тортури Путіним» тюремники починають у так званий «вільний час» перед сном, коли «за законом» у колонках має грати звичайне радіо. Проте, політик знайшов три позитивні моменти в «тортурах Путіним».

Перше — те, що адміністрація в’язниці своїми діями фактично визнала, що слухати промови Путіна — покарання. Другий момент радості для Навального — тюремники теж змушені слухати маячню Путіна, оскільки вони ходять по коридору якраз під висячими на стінах колонками. 

«Ну і третє. Часто виходить так, що фрагмент однієї з промов, де Путін каже: «Це не ми почали війну, це вони почали війну, а ми намагаємося її припинити», звучить якраз в той момент, коли я вже ліг, натягнув до підборіддя ковдру і закрив очі. І кожен раз на цьому моменті я не витримую, хитаю головою від нахабства такої очевидної брехні і думаю: все правильно зробив, вже краще в тюрмі сидіти, ніж підкоритися ось такій владі. Після чого щасливо засинаю», – каже опозиціонер.

За що сидить Навальний

В останні роки Олексій Навальний фактично виявився головною особою російської опозиції після того, як інші противники Путіна виїхали з РФ або були вбиті, як наприклад Борис Нємцов. У 2020 році ФСБ намагалася вбити і Навального, але тому вдалося вижити після отруєння бойовою отрутою.

Взимку 2021 року режим Путіна під формальним приводом відправив Навального до в’язниці на два з гаком роки, але через рік йому додали ще дев’ять років тюремного ув’язнення. Формально його засудили за велике шахрайство – нібито він розтратив гроші, які громадяни жертвували в його антикорупційний фонд.

Джерело

Новости Крыма