Народне свято 19 серпня: що потрібно зробити в Яблучний Спас

Народне свято 19 серпня відоме під назвами Яблучний Спас, Преображення Господнє.

Яке сьогодні свято 19 серпня / фото УНІАН, Микола тис

Православна церква 19 серпня за старим стилем відзначає Преображення Господнє. За сучасним новоюліанським календарем свято відзначають 6 серпня. У цей день відзначається описана в Євангеліє подія, коли Ісус прийшов до трьох своїх найвідданіших учнів — Петра, Івана та Якова, — і явив їм свою божественну велич.

У народі це свято відоме як Яблучний Спас. До кінця серпня в Україні дозрівають яблука, а на пасіках з’являється багато меду. У давні часи вважалося, що до Другого Спаса не можна збирати урожай яблук. У народне свято 19 серпня наші предки несли до церкви для освячення кошик з яблуками, медом, горіхами, виноградом.

У це народне свято існує багато повір’їв, пов’язаних з яблуками. Вважається, що власники яблунь при зборі врожаю обов’язково повинні поділитися з близькими, щоб дерева завжди добре плодоносили. 19 серпня обов’язково потрібно з’їсти яблуко з медом (бажано освячене) для міцного здоров’я і Божого благословення.

На свято 19 серпня наші предки готували різні страви з яблук — пироги, варення, компоти, оладки. Також запікали яблука з медом і горіхами в печі. Вважалося, що на столі обов’язково мають бути страви з яблук, і ними потрібно пригостити рідних. А ось м’ясо в це свято не готували, і домашніх м’ясних тварин не забивали.

Існує повір’я, що якщо 19 серпня невістка пригостить свекрів яблучною стравою, то налагодить з ними добрі стосунки.

19 серпня — знак Зодіаку

Народжена 19 серпня людина за знаком Зодіаку — Лев. За характером іменинники цього дня дуже горді і незалежні. Критикувати їх і робити зауваження марно — вони вчаться тільки на своїх помилках. Впертість і цілеспрямованість допомагає їм подолати будь-які труднощі. Такі люди люблять славу, популярність і загальне визнання. Мають слабке здоров’я.

Яке свято 19 серпня в Україні / фото ua.depositphotos.comЩо не можна робити 19 серпня

На Спас не можна прибирати в будинку, займатися важкою фізичною працею, робити ремонт. Але в цей день можна працювати в саду і на городі, а також закривати консервацію на зиму.

Невдалий день для весілля і вінчання.

Оскільки продовжується Успенський піст, не можна їсти м’ясо, молочні продукти, яйця і рибу.

19 серпня вважається великим гріхом вбивати комах і павуків.

Не можна в цей день заздрити і бажати зла знайомим людям, мстити і шкодити, чинити на зло, інакше все недобре повернеться до вас бумерангом.

Якщо в ніч з 18 на 19 серпня приснився поганий сон, то не можна його нікому розповідати, інакше він збудеться.

Прикмети погоди 19 серпня

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • Павук сидить на павутині на відкритій місцевості — до спекотної і сухої погоди, сліз з павутини — до дощу.
  • Якщо на землі багато свіжих кротових нір, то погода найближчими днями буде мокрою.
  • Який день сьогодні, таким буде січень. Якщо пішов дощ, то другий місяць зими буде сніжним, а якщо похолодало, то і в січні похолодає. Також погода на Яблучний Спас відповідає погоді на Покрову.
  • Чим вищі мурашники, тим холодніше буде взимку.
  • Якщо в річці вода стала холодною, то бабине літо в цьому році буде коротким і прохолодним.

Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Джерело

Новости Крыма