На Волині за перший тиждень нового року понад три тисячі людей захворіли на ГРВІ, з них 66 госпіталізували

Грип та ГРВІ

Протягом першого тижня 2025 року з 30 грудня 2024 по 5 січня 2025 на Волині зареєстрували 3057 випадків захворювань на ГРВІ.

За даними Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб, це на 11% менше ніж минулого тижня. Зокрема, занедужало 1823 дитини віком до 17 років (60% від загальної кількості хворих). Випадків COVID-19 не зареєстрували.

Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ становить 300,11 на 100 тисяч населення, що на 45% менше епідемічного порога, розрахованого для Волині.

Всього з приводу ГРВІ до інфекційних стаціонарів госпіталізували 66 пацієнтів.  Летальних випадків не зареєстрували.

Проти грипу вакцинували близько трьох тисяч людей, із них понад 1700 – із групи медичного та епідемічного ризику, зокрема, 566 дітей.

Протягом епідемічного сезону, з 30 вересня по 5 січня, на ГРВІ перехворіло 57 570 людей (5,6% населення області), що на 25% менше аналогічного періоду сезону 2023-2024 років.

Згідно з даними вірусологічної лабораторії Волинського ОЦКПХ, на території області циркулюють віруси грипу А не субтипованого та грипу В. Крім того, виявлені віруси респіраторної групи (парагрип, SARS-CoV-2, аденовіруси, риновіруси та бокавіруси).

Циркуляцію HMPV (метапневмовірусу) у Волинській області не встановлено. Протягом епідсезонів 2022-2024 років на Волині реєструвалися поодинокі випадки хворих з метапневмовірусною інфекцією, летальних випадків не було.

Довідково. Метапневмовірус людини — це інфекція, яка належить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій, якою може заразитися будь-хто. До групи підвищеного ризику належать: новонароджені; діти до 5 років; люди старше 65 років; люди з астмою, які вживають стероїди, з хронічною обструктивною хворобою легень (ХОЗЛ), з імунодефіцитами внаслідок ВІЛ, злоякісних новоутворень, або ті, хто переніс трансплантацію органів.

При близькому контакті з інфікованою людиною значно збільшується ймовірність поширення вірусу через повітряно-краплинний шлях його передачі. У переважній більшості випадків симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу: нежить, кашель, підвищена температура. У порівнянні з  грипом метапневмовірус, зазвичай, протікає значно легше й дуже рідко викликає ускладнення.

Заходи профілактики:

  • регулярно мийте руки з милом;
  • уникайте контактів із хворими людьми;
  • дотримуйтесь етикету кашлю (прикривайте рот серветкою чи згином ліктя);
  • періодично провітрюйте приміщення.

Джерело

Новости Крыма