На шляху до чистого довкілля: у чому суть реформи запобігання промисловому забрудненню

На шляху до чистого довкілля: у чому суть реформи запобігання промисловому забрудненню

В Україні триває реформа з запобігання промисловому забрудненню, яка стане важливим етапом на шляху до кліматичної нейтральності до 2050 року. 

Про це повідомляє Міндовкілля. 

Україна зробила важливі кроки до запровадження реформи системи запобігання промисловому забрудненню, яка має набрати чинності 8 серпня, після того як закон «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення» буде реалізовано. Це стане частиною зусиль країни на шляху до кліматичної нейтральності до 2050 року. 

Під час круглого столу «На шляху до чистого довкілля. Реформа системи запобігання промисловому забрудненню» обговорили, які кроки вже зроблено та які ще потрібно вжити для впровадження цієї реформи.

У заході взяли участь Міністрка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, заступнця Міністра Вікторія Киреєва та представники бізнесу та громадськості.

Міністрка Гринчук наголосила на важливості підготовки до роботи в новому форматі, зазначивши, що одним з важливих аспектів є фінансова підтримка впровадження найкращих доступних технологій (НДТМ). Вона підкреслила, що Україна отримує значну допомогу від міжнародних партнерів, зокрема від Уряду Німеччини, який не тільки надає фінансову підтримку, а й допомагає формувати політику щодо екологічної модернізації.

Важливим аспектом реформи є й дерегуляція дозвільної системи для бізнесу, що дозволить підприємствам зберегти конкурентоспроможність на європейських ринках. Вікторія Киреєва відзначила, що досвід ЄС показав зменшення викидів забруднюючих речовин на 30% та парникових газів на 25% за 10 років, що є важливим прикладом для України.

Протягом заходу також були презентовані практичні кейси, які реалізуються в Україні за грантової підтримки GIZ в рамках проєкту «Найкращі доступні технології та методи управління для України». Крім того, учасники обговорили потенційні джерела фінансування та стимули для підприємств, щоб вони могли впроваджувати ці технології.

 

Джерело

Новости Крыма