На Одещині «настає весна»: вчені зафіксували унікальне зимове цвітіння квітів

На Одещині «настає весна»: вчені зафіксували унікальне зимове цвітіння квітів

На території Української Бесарабії, команда Національного природного парку «Тузлівські лимани» зафіксувала дивовижне природне явище – цвітіння пізньоцвіта анкарського, рослини, занесеної до Червоної книги України.

Основною загрозою для цієї унікальної рослини є антропогенні фактори: трансформація природних місць її зростання, випасання худоби,  повідомляє доктор біологічних наук Іван Русєв

Це явище стало першим свідченням «початку весни» в цьому регіоні, адже рослина, відома серед місцевих як брандушка, що почала цвісти у басейні річки Кагильник, неподалік від міста Татарбунари.

Пізньоцвіт анкарський – це ефемероїд, який є одним з найбільш ранніх первоцвітів. Вже після зимового сонцестояння 2024 року він показав свої перші листочки, а перші квітки з’явились між Різдвом та Новим роком.

в зимовий період, розорювання степів і лісорозведення на степових ділянках. Крім того, надмірне рекреаційне навантаження та нелегальний збір рослини для продажу також серйозно шкодять її чисельності. Більше 30 років тому пізньоцвіт анкарський зник з території національного парку через протизаконне розорювання степових ділянок.

 

Джерело

Новости Крыма