У межах додаткових заходів з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця у Миколаївській області зробили 32753 щеплень людям, які пропустили планову вакцинацію.
Про це повідомили у Миколаївському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Прогнозується позитивна тенденція до подальшого охоплення щепленнями в цих категоріях населення, оскільки ті, хто отримали першу та другу дозу вакцини протягом п’яти місяців ДЗІ, мають продовжити курс вакцинації.
У Миколаївській області за п’ять місяців проведення додаткових заходів з імунізації зробили 32753 щеплення людям, які раніше пропустили планову вакцинацію відповідно до віку за календарем щеплень. Із них дітям віком від 1 року до 6 років 11 місяців 29 днів зробили 2299 щеплень проти кашлюку, дифтерії та правця.
Дітям віком від 7 до 17 років провели 2072 щеплення. Серед дорослого населення провели 28382 щеплення.
Упродовж усього періоду здійснили 17 виїзних вакцинальних сесій у громади Миколаївської області.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України ініціювало проведення ДЗІ в червні 2024 року через недостатнє охоплення щепленнями населення для досягнення епідеміологічного благополуччя. За підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців був на 37% нижчим, ніж у країнах ЄС. У 2023 році лише 83,4% дітей до року отримали щеплення відповідно до віку. Решта — попри забезпеченість медичних закладів вакцинами у повному обсязі, — пропустили щеплення.
Додатковими перешкодами для імунізації стали повномасштабне вторгнення російської федерації і міграція населення, втрата контакту між пацієнтами та сімейними лікарями, а також умисна дискредитація вакцинації, в тому числі з боку країни-агресора.
Впроваджували ДЗІ Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) і регіональні центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) за підтримки ВООЗ та ЮНІСЕФ. Реалізація ДЗІ здійснювалася надавачами медичних послуг з імунопрофілактики на рівні кожного пункту щеплень.
Спільними зусиллями МОЗ, ЦГЗ, ЦКПХ та міжнародних партнерів проведено інформаційну кампанію щодо ДЗІ, організовано проведення щеплень, в тому числі і шляхом виїзних медичних мобільних бригад, і роз’яснювальної роботи з населенням щодо необхідності імунізації. Завдяки цьому вдалося охопити щепленнями більшу частину громадян (57,2%), які пропустили планову вакцинацію.
Центр громадського здоров’я України нагадує: вакцинація за Календарем профілактичних щеплень — безоплатна. Щоб отримати щеплення або вакцинувати свою дитину, зверніться до сімейного лікаря, терапевта або до найближчого закладу охорони здоров’я.
Якщо не пам’ятаєте, чи отримували ви коли-небудь щеплення проти дифтерії, кашлюку та правця, сімейний лікар складе для вас індивідуальний графік вакцинації.