Ситуація з водозабезпеченням на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини залишається критичною.
Про це в ефірі медіаплатформи «Вгору» розповів доктор географічних наук, професор Херсонського державного університету Ігор Пилипенко, повідомляє сайт ХДУ.
За його словами, без зрошення аграрне виробництво у регіоні стає практично неможливим.
«Без води ті форми сільського господарства, які існували ще з 70-х років, просто не можуть функціонувати. Біологічна ємність цієї території знижується настільки, що вона вже не здатна забезпечити людей стабільним доходом чи якісним рівнем життя», – пояснює науковець.
Він наголошує: після підриву Каховської ГЕС та припинення меліорації, землеробство на лівобережжі знову стало залежним виключно від природних умов. Через малосніжну зиму і посушливу весну цьогорічний водозапас у ґрунті критично низький.
«Ми фактично повертаємось до зони ризикованого землеробства. Це означає, що врожай може бути або мінімальним, або й узагалі відсутнім», – застерігає Ігор Пилипенко.
Водночас окупаційна адміністрація просуває ідею наповнення зрошувальних каналів підземними водами. Проте професор вважає таку ініціативу абсурдною як з економічного, так і з екологічного погляду.
«Обсяги підземних вод у регіоні практично не досліджені. Їхні запаси можуть швидко вичерпатися, а вартість видобутої води буде надзвичайно високою. Насамперед така вода має йти на потреби питного водопостачання, а не на зрошення», – підкреслив експерт.
Читайте також:
Окупаційна влада представляє Херсонщину на російській виставці «Іннопром» в Єкатеринбурзі