У Луцьку стартують роботи з реконструкції лугопарку на березі річки Стир, який є частиною природоохоронної мережі Емеральд.
Проєкт передбачає створення комфортної інфраструктури для спостереження за природою, дослідження місцевої флори і фауни, а також збереження біорізноманіття. Окрему увагу приділять безбар’єрному доступу до рекреаційної зони. Уже цього тижня розпочнуться передпроєктні роботи, зокрема видалення аварійних та сухостійних дерев і чагарників. Про це повідомили на сайті Луцькради.
Відповідно до рішення профільної комісії, на території понад 10 гектарів буде видалено 684 дерева та 197 кущів, серед яких переважають самосійні види, такі як клен-ясен американський та верба самосійна. Водночас значна частина зелених насаджень залишиться, слугуючи основою майбутнього парку.
Тривале хаотичне використання лугопарку призвело до зменшення біорізноманіття, заселення інвазійних видів рослин та поширення шкідників, зокрема омели. Серед проблемних дерев відзначають білу акацію (робінію псевдоакацію) та клен ясенелистий, які витісняють місцеві рослини.
Реалізація проєкту, як стверджують фахівці відділу екології, сприятиме збільшенню різноманіття фауни, адже нові види дерев і чагарників приваблять птахів, білок, комах та інших тварин. Заплановано також збереження старих дуплистих дерев, які є природними місцями гніздування птахів та укриттям для кажанів.
Реконструкція природних водойм та прибережної рослинності сприятиме розмноженню водоплавних птахів, болотяних черепах, риб та амфібій, що покращить біологічний баланс території. Застосування природоохоронних технологій, зокрема дощових садків та механізмів очищення зливових вод, забезпечить адаптацію парку до кліматичних змін та підвищить його екологічну стійкість.
Нагадаємо, для створення лугопарку затвердили кошторис на 50 мільйонів гривень.
Читайте також: У Луцьку на березі річки Стир планують відкрити природній парк