Уряд країни вирішив на рівні Нацпрограми прискорити виробництво боєприпасів для своєї та української артилерії.
Польща прийняла Нацпрограму зі збільшення виробництва артилерійських боєприпасів — Моравецький / REUTERS
Уряд Польщі вирішив прискорити виробництво артилерійських боєприпасів для посилення власного сектору оборони, а також для відправки військової допомоги Україні.
Відповідне рішення Варшава прийняла на рівні Національної програми в четвер, 29 березня, повідомляє Польське радіо.
Йдеться про прискорення темпів виробництва боєприпасів калібру 155 або 120 мм. Нову Національну програму закликав підтримати як приватні, так і Державні підприємства з виробництва зброї прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
За його словами, така співпраця вигідна польським заводам, оскільки артилерійські снаряди легко продаються, а попит на них в рази перевищує виробничі потужності Франції, Німеччини або інших країн ЄС.
Чиновник анонсував, що уряд має намір звернутися до польського Фонду розвитку та взяти участь у розробці інвестиційних проектів, щоб на загальнонаціональному рівні підтримати виробництво боєприпасів.
За даними Укрінформ, Моравецький пообіцяв фінансування з бюджету на рівні до $870 млн. Також він вказав, що всього Польща планує замовити у підприємств не менше 800 000 снарядів на суму близько $2,8 млрд.
Китай про запрошення Сі Цзіньпіна в Україну: Позитивно оцінюємо переговори У НАТО заявили, що у Росії не вистачає ресурсів для організації нападу на Молдову Український омбудсмен висловився про ордер на арешт Путіна У Болгарії пояснили, чому не приєднаються до плану ЄС щодо закупівлі снарядів для ЗСУ
Україна збільшила коаліцію країн-виробників боєприпасів
Раніше глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив позитивні новини з приводу успіху в розширенні коаліції країн, готових купувати й виробляти боєприпаси для України. Йдеться про артилерійські снаряди 155-го калібру.
Він повідомив, що тепер до відповідного «Альянсу» входить не менше 20 держав: Австрія, Бельгія, Греція, Естонія, Кіпр, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Португалія, Румунія, Словаччина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція, А також Норвегія. Останньою до ініціативи приєдналася Литва.