Мобілізація в Україні: адвокат пояснив, що означає «обмежено придатний до служби»

У висновку військово-лікарської комісії мають бути вказані обмеження для такого військового, каже фахівець.

Військовозобов’язані мають пройти ВЛК / фото УНІАН, Олександр Прилепа

В Україні повістки отримують і люди з проблемами зі здоров’ям, а декого серед них забирають на передову. Адвокат Андрій Новак в ефірі «Сніданку з 1+1» пояснив, хто не підлягає призову та що означає «обмежено придатний до військової служби».

Він наголосив, що кожен військовозобов’язаний перед тим, як потрапити на службу до армії, має пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Там і визначають його ступінь придатності до військової служби. Є відповідний наказ з величезним переліком хвороб та їхньою градацією, за чим і визначають ступінь придатності.

«Що таке обмежено придатний? Це — придатний, але з певними обмеженнями, які викликані певною хворобою… Тобто якусь функцію людина може виконувати… Однак з певними обмеженнями. І от саме у висновку ВЛК мають бути вказані обмеження для цього військового».

Наприклад, каже адвокат, у людини може бути грижа, тому у висновку ВЛК вказують, які саме обмеження мають бути для цього бійця: не носити важкого й т.д.

Проходження військовими військово-лікарських комісій в Україні

Кабмін працює над автоматизацією та діджиталізацією всіх процесів проходження бійцями військово-лікарських комісій. «Працюємо над тим, щоб прибрати зайву бюрократію і можливі зловживання з процесу проходження військово-лікарських комісій», — заявив прем’єр Шмигаль.

Раніше адвокат Тарас Никифорчук нагадував ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», згідно з якою не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, «визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на строк до шести місяців (з подальшим проходженням військово-лікарської комісії)».

Подивитися перелік хвороб і дізнатися, чи придатні ви до служби у воєнний час, можна за посиланням. 

Джерело

Новости Крыма