Мистецтво під час окупації: Володимир на малюнках Фріца Циммера

Володимир на малюнках Фріца Циммера

У 1914 році, коли Перша Світова війна перекроювала кордони Європи, міста наповнювалися чужими голосами. Руйнувалися будинки, вулиці, а найгірше – гинули люди. Так встановлюються нові режими, і, здається, що в цьому всьому не має місця для краси та мистецтва. 

Один із таких моментів зафіксував на своїх полотнах художник, солдат Австро-угорської армії. Опинившись у захопленому Володимирі, він не лише виконував військовий обов’язок, а й дивився на навколишню реальність очима митця. 

Мистецтво під час окупації: Володимир на малюнках Фріца Циммера1

Його роботи стали своєрідним свідченням часу — не лише про окупацію, а й про життя міста під чужим прапором. Як виглядало місто в роки війни? Що саме зацікавило окупанта-художника? І яку історію розповідають його картини?

Читайте також: Як виглядав Володимир у роки Першої світової війни

Мистецтво під час окупації: Володимир на малюнках Фріца Циммера2

Фріц (ФрідріхЦиммер народився 9 листопада 1874 року в Штольбергу (район Аахен). Навчався 5 років у Страсбурзькій школі образотворчого мистецтва (Ельзас), з 1897 року 4 роки в Лейпцизькій академії та 1 рік у Парижі

Одружився з Гедвігою Циммер-Кьокке (26 грудня 1883 – 2 травня 1972 р). Фріца Циммера мобілізували до армії у віці понад 40 років. 

Читайте також: Володимир часів Першої світової війни

Мистецтво під час окупації: Володимир на малюнках Фріца Циммера3

Численні роботи (головним чином малюнки та ескізи) він створив в польових умовах на бельгійському Західному фронті, а згодом і на Східному фронті (нинішня Україна).

Мистецтво під час окупації: Володимир на малюнках Фріца Циммера4

У роки після Першої світової війни професор Циммер присвятив себе передачі свого набутого мистецького досвіду та отримав посаду в Кельнській художній школі. Тут його призначили професором. 

Мистецтво під час окупації: Володимир на малюнках Фріца Циммера5

У вільний час проводив малярські екскурсії околицями Кельна. Обожнював німецькі Альпи, створив цілю серію гірських пейзажів. Згодом поселився у Бад-Вільдунгені. Там він і досяг популярності та слави. 

Безліч газетних вирізок цього періоду свідчать про його активну діяльність. Його олійні картини були створені за мотивами місцевості. Фріц Циммер помер у 1950 році у віці 75 років і похований у Бад-Вільдунгені.

Читайте також: У Володимирі діяв австрійський польовий кінотеатр

Мистецтво під час окупації: Володимир на малюнках Фріца Циммера6

Мистецтво під час окупації: Володимир на малюнках Фріца Циммера7

Мистецтво під час окупації: Володимир на малюнках Фріца Циммера8

[Читайте також: Замість квітки на могили володимирян-жертв Першої світової війни

Джерело

Новости Крыма