Місцеві аграрії скуповують арештовану землю на Волині: хто взяв найбільший шмат

Місцеві аграрії скуповують арештовану землю на Волині: хто взяв найбільший шмат

На Волині упродовж 2023-2024 років виставили на продаж 40,9 гектара землі, яку виконавці вилучили у справах про борги та банкрутство. Йдеться про 27 ділянок в різних куточках області. З них вісім призначених для будівництва та обслуговування житлових будинків, 19 – для ведення особистого селянського господарства.

Про це пише видання Сила правди.

На аукціонах продавці загалом виручили за ці землі 6,7 мільйона гривень – лише на 11% більше від стартової ціни.У деяких випадках ділянки продали не відразу, тому їх довелося виставляти повторно з уцінкою на 30%. 

Суди арештували ці ділянки через борги власників.

Продаж окремих ділянок проводили за процедурою «аукціонів з переважним правом». Ця модель передбачена для землі, яка на момент аукціону перебувала в оренді. Учасник – чинний орендар має переважне право щодо цієї землі й може або погодитись, або відмовитися сплатити найвищу чи другу за величиною ціну, визначену в аукціоні. Залежно від його рішення система обирає переможця аукціону. Про продаж таких ділянок орендарів повідомляли виконавці.

Найбільшу площу арештованих земель придбало підприємство «МГК «Форест», яке належить бізнесмену і колишньому нардепу Сергію Мартиняку. Загальна площа придбаної землі склала 7,3 гектара. Йдеться про три земельні ділянки сільськогосподарського призначення на території Володимирського району.

Дві земельні ділянки фірма придбала у Шельвівській сільській раді. В обох аукціонах «МГК «Форест» було єдиним учасником. Тож підприємству дісталося 2,8 гектара за 212 тисяч гривень та 1,06 гектара за 86 тисяч гривень. 

На території Крухиничівської сільської ради підприємство купило 3,3 гектара землі за 153,3 тисячі гривень. В аукціоні «МГК «Форест» конкурувало з Іриною Шворак, яка впродовж трьох раундів не змінювала своєї цінової пропозиції. Ірина Шворак є співвласницею кількох волинських підприємств: «Нововолинське АТП 10708», «Ковельське АТП», ПрАТ «ВОПАС», ТОВ «Луцький цегельний завод №1».

Сергій Мартиняк був депутатом Волинської обласної ради (2010-2012 рр) та Верховної Ради (2012-2019 рр). Він є власником агропромислової групи «Пан Курчак», до якої входить чимало компаній різних напрямків, в тому числі і «МГК «Форест».

До повномасштабного вторгнення Сергій Мартиняк активно провадив бізнес з Білоруссю. Зокрема, громадянин Білорусі Сергій Горлач був співзасновником деяких компаній та головою наглядової ради агропромислової групи «Пан Курчак». За даними аналітичної системи YouControl, Сергій Горлач і нині залишається співзасновником деяких компаній групи, маючи тепер вже польське громадянство.

Також одна із фірм цієї групи, «БКМ-Україна», була офіційним дилером білоруських тролейбусів в Україні. До 2022 року частиною її акцій володіла білоруська компанія «Белкоммунмаш», яка спеціалізується на виготовленні тролейбусів, трамваїв та електробусів. 

Інша фірма цієї групи – «Вудленд Україна» – впродовж 2018-2024 років, придбала майна волинських лісгоспів на понад 24 мільйони гривень.

Джерело

Новости Крыма