Луцькі посадовці вивчали управління відходами в Португалії

Луцькі посадовці вивчали управління відходами в Португалії

Представники Луцької міської ради їздили до Португалії на навчання, яке відбулося в межах міжнародного проєкту «Міста Нуль Відходів в Україні». Метою поїздки стало ознайомлення з європейськими практиками управління відходами, екологічними інноваціями та налагодження співпраці з партнерами з різних країн ЄС.

Про це повідомляє Луцька міська рада.

Участь у візиті взяли начальниця відділу екології Оксана Лисак, начальниця управління міжнародного співробітництва Анна Вінцюк, а також представниця ГО «Нуль Відходів Луцьк» Софіко Шешаберідзе. Луцька делегація відвідала міста Оейраш і Гімарайнш, де ознайомилася з сучасними підходами до збирання, сортування та переробки відходів.

Луцькі посадовці вивчали управління відходами в Португалії1

У Португалії учасникам презентували мобільний екоцентр, систему підземних контейнерів для органіки, досвід роботи сміттєспалювального заводу у Лісабоні, а також практики комунікації з населенням. У Гімарайнші гості дізналися про шлях міста до статусу «Зеленої столиці Європи 2026» та входження до переліку ста кліматично нейтральних міст Європи.

Луцькі посадовці вивчали управління відходами в Португалії2

Також делегація відвідала муніципальний центр досліджень і просвіти Laboratório da Paisagem, де дізналася про освітні та наукові проєкти, серед яких — кампанії з компостування, збір відходів від кави, жуйок, сигарет, а також дослідження якості води й вуглецевого сліду.

Учасники побачили екологічні приклади міської інфраструктури — муніципальний город, кафе з ремонту вживаних речей, енергоефективні громадські об’єкти. Зокрема, Центр гімнастичної підготовки Гімарайнша визнали прикладом майже повної енергетичної незалежності.

Під час робочих зустрічей учасники обговорили оціночні звіти щодо стану систем управління відходами в українських громадах і отримали експертну підтримку. Для Луцька ментором виступив Габріель Фоллі, представник італійської Парми.

Проєкт «Міста Нуль Відходів в Україні» реалізується за підтримки програми LIFE та співфінансується Європейським Союзом. Участь у ньому беруть громади з України, а також муніципалітети та наукові інституції з Португалії, Італії, Німеччини й Бельгії.

Читайте також:  Саундіхілінг, шаржі та перформанси: як у Луцьку пройшла «Ніч в Музеї Корсаків»

 

Джерело

Новости Крыма