В анексованому Криму стартував другий курортний сезон в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Російські туристи масово відмовляються їхати на Кримський півострів. Заповнювати порожні кримські оздоровниці російська влада планує школярами пільгових категорій та студентами. Значну частину відпочивальників можуть скласти російські діти з інвалідністю та ті, хто опинився у складних життєвих обставинах, з’ясували Крим.Реалії.
Цьогорічний курортний сезон у Криму, за оцінками російських туроператорів, може виявитися «найгіршим за всю пострадянську історію».
Російські туристи другий рік масово відмовляються від Криму через відсутність авіасполучення з регіоном. Росія закрила кримське небо для цивільної авіації, використовуючи його для атак по материковій частині України. Трафік Керченським мостом істотно ситуацію не рятує.
Не додає привабливості Криму і військовий чинник – на півострові продовжують фіксувати прильоти безпілотників, вибухи та пожежі, а багато кримських пляжів використовуються російськими військовими для облаштування окопів та зміцнювальних споруд.
За таких умов закривати сезон у Криму мають намір бюджетники. Попри проблемну логістику та воєнні ризики, російська влада масово закуповує путівки на кримське узбережжя для дітей-пільговиків і студентів.
Крим – для тисяч російських дітей
На Кримському півострові цього літа готові прийняти на відпочинок до тисячі дітей із Бєлгородської області, оголосив російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов). У цьому російському регіоні у травні активізувалися бойові дії за участі легіону «Свобода Росії» та «Російського добровольчого корпусу».
Масово відправляють до Криму також дітей з інших російських регіонів. Так, влада російського Санкт-Петербурга закупила сотні путівок до Криму для дітей з інвалідністю та осіб, які їх супроводжували. 280 таких путівок придбала навесні адміністрація Красногвардійського району цього міста, витративши на них понад 15 мільйонів рублів.
Згідно з умовами закупівлі, власники цих путівок зможуть відпочити у Криму до кінця вересня. Загалом буде п’ять змін на 21 день кожна.
Відпочинок та оздоровлення для дітей із Санкт-Петербурга мають організувати у Криму чи Севастополі, на узбережжі Чорного чи Азовського морів. У документації потрібно забезпечити умови для розміщення дітей із порушеннями опорно-рухового апарату та колясочників.
Такі ж путівки до Криму купили адміністрації інших районів Санкт-Петербурга – для сотень таких самих пільгових категорій дітей.
300 дітей, які перебувають у скрутній життєвій ситуації, відправлять улітку на морське узбережжя Криму з Тульської області Росії. На ці цілі місцева влада витратила майже 20 мільйонів рублів.
Відпочинок у Криму d липні та серпні для цих дітей організовують у межах державної програми «Поліпшення демографічної ситуації та підтримка сімей, які виховують дітей, у Тульській області».
Військові експерти прогнозують наприкінці літа активізацію подій, пов’язаних із контрнаступом ЗСУ та посилення ударів по російських військових об’єктах, у тому числі в Криму.
Море – російським студентам
На відпочинок у Криму цього літа за бюджетними путівками відправляють 125 студентів Воронезького державного університету. На ці цілі виш витратив шість мільйонів рублів.
Згідно з документацією торгів, студентів розмістять на південно-східному узбережжі Криму в районі Коктебеля з липня до кінця серпня. Умовою закупівлі є розміщення студентів на першій лінії до моря – не більше ніж за 20 метрів від корпусів проживання.
На відпочинок до Феодосії відправляють також 320 студентів Московського державного технічного університету імені Баумана. Путівки для них коштували університету більш ніж чотири мільйони рублів.
Як повідомлялося раніше, на східному узбережжі Криму та у Феодосії, зокрема, російські військові напередодні контрнаступу ЗСУ облаштували свої фортифікаційні споруди.
Також російські військові вирили окопи на пляжах кримського узбережжя.
Головною інтригою цього літа буде перебіг воєнних дій між Україною та Росією. Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов раніше рекомендував українцям планувати відпустку 2023 року в Криму, припускаючи таким чином, що півострів може бути деокупований до цього часу.
Російська влада вважає Крим «невід’ємною частиною Росії» та обіцяє «належну відповідь» за «будь-які претензії» на неї.