«КримSOS»: 575 жителів Херсонщини стали жертвами насильницьких викрадень окупантами

575 мешканців Херсонщини викрадені окупантами

«КримSOS»: 575 жителів Херсонщини стали жертвами насильницьких викрадень окупантами.

За даними громадської організації «КримSOS», 575 жителів Херсонщини стали жертвами насильницьких викрадень російськими окупантами.

Відповідну інформацію поширив голова правління ГО “КримSOS” Олексій Тільненко в ефір регіонального марафону “Суспільне спротив”.

За словами Тільненка, 575 – це далеко не повні дані. Близько 60 викрадених росіянами мешканців Херсонської області ув’язнені у різних СІЗО на території тимчасово окупованого Криму, деяких із них вивозять на територію РФ.

Він також розповів, що до полонених застосовують тортури, не надають медичну допомогу, умови утримування в’язнів також незадовільні.

«В Україні немає процедури обміну цивільними, тому повернути також людей додому проблематично. А для обмінного фонду в нас немає немає полонених цивільних росіян», наголосив Тільненко.

Також правозахисник розповів, що є ще одна категорія людей, яких перевезли в Крим або Росію — засуджені, які відбували покарання на тимчасово окупованих територіях. Згідно з даними з відкритих джерел, кількість таких людей становить приблизно 2,5 тисячі.

“Потенційно вони можуть стати жертвами вербування з боку Вагнера і таким чином поповнити ряди примусової мобілізації російської армії”, — вважає Тільненко.

Джерело

Новости Крыма