Крим реально звільнити до кінця літа – генерал Годжес

За наявності ракет далекого радіуса дії Україна може звільнити Крим до кінця літа, а Донбас – наступного року чи навіть раніше. 

Про це в коментарі Укрінформу сказав екскомандувач військ США в Європі генерал Бен Годжес, передає Укрінформ.

«Ми збираємося зробити все можливе, щоб Україна перемогла цього року», — підкреслив Годжес.

На його переконання, «цілком можливо принаймні те, що Україна звільнить Крим до кінця літа». Але за умови, якщо партнери нададуть необхідну зброю, передусім високоточну зброю великого радіуса дії. ЗСУ повинні мати можливість стріляти на 150-300 кілометрів, і щоб ракета впала рівно в ціль, тоді російський чорноморський флот просто змушений буде залишити півострів, сказав генерал. 

Годжес назвав Крим «вирішальним місцем», тоді як Донбас – просто «важливим». Україна не буде в безпеці, поки росія утримує півострів. Зокрема, Україна не зможе відновити цілком економіку, поки рф утримує Крим. Він пояснив, що допоки росіяни в Криму, Україна не зможе використовувати порт Маріуполя. І навіть в Одесі стоять 140 суден, які чекають на можливість вийти з порту, але не можуть. 

«Ми маємо допомогти Україні повернути Крим. Цього року. Ми хочемо, щоб це сталося, і маємо дати все необхідне», — заявив Годжес. 

На його переконання, тим, що змінить правила гри, gamechanger, стане не якась специфічна зброя, будь-то танки або літаки, а ухвалення партнерами рішення, що Україна має перемогти. Щодо танків, Україна має у розпорядженні власні, ті, що захопила в російської армії, а згодом і західні. ЗСУ все це використовує дуже добре, і танки допоможуть ізолювати Крим.

Годжес дістав мапу та на ній продемонстрував кореспондентові, як він бачить ситуацію на полі бою. На його погляд, тримаючи російські сили навколо Бахмута, ЗСУ можуть ізолювати Крим.  

За словами Годжеса, наразі Україна має ракети, які можуть влучити в ціль не більше ніж на 90 км.

Як повідомлялося, раніше екскомандувач військ США в Європі генерал Бен Годжес розкритикував адміністрацію президента Джо Байдена за небажання надавати Україні зброю із великим радіусом дії, зауваживши що через це “гинуть безневинні українці”.
 

Джерело

Новости Крыма