Командувач Нацгвардії Півненко — про проблеми з мотивацією мобілізованих: усе відносно

Він зауважує, що новобранець тоді стане військовим, коли побуває в першому бою.

У «Азову» немає проблем із мотивацією взагалі, стверджує Півненко / фото t.me/ab3army

Командувач Національної гвардії України Олександр Півненко, говорячи про проблеми з мотивацією мобілізованих, зауважує, що все відносно.

Про це він сказав в інтерв’ю «Українській правді». На запитання щодо того, чи дійсно є проблема з комплектацією, з тим, щоб запрошувати людей до Гвардії наступу, Півненко зауважив, що Україна вже тривалий час у війні і «вже багато хто пішов служити».

«Є проблема, наприклад, щоб перекинути людину з однієї структури в іншу, для цього потрібен час. Ми набираємо цивільних і внутрішні переміщення робимо для того, щоб поповнювати втрати, якщо такі є, наприклад», — сказав він.

Говорячи про те, що найскладніше в роботі зі щойно мобілізованими людьми, командувач зазначив, що «люди приходять, дехто з них не має військової підготовки, дехто має, з ними краще».

«Ми ділимо, дивимося по підготовленості. Ті, що зовсім нові у військовій сфері, для тих іде базова підготовка. Вона більш тривала», — пояснив Півненко.

Крім того, на запитання, чи є у людей проблема з мотивацією, він зауважив: «Все відносно. От «Азов» у нас є, там немає проблем із мотивацією взагалі, туди люди йдуть. Є у нас, наприклад, сайт і форма для добровольців. Люди записуються, і я постійно отримую інформацію. Я з кадровим органом стикую, і вони працюють. Питань в цьому немає».

Стосовно того, що головне у підготовці нацгвардійців, командувач зауважив, що масштабність проекту потребує масштабності інструкторів.

Росіянам в Україні влаштували «пекельний» тиждень: знищено купу важливих об’єктів та техніки В районі Керчі спостерігається активність великих десантних кораблів РФ У Генштабі назвали нові втрати РФ: скільки окупантів повернуться додому у чорних пакетах Контрнаступ ЗСУ на Бахмутському напрямку: стало відомо, скільки землі звільнено за тиждень

«Раніше у нас інші були завдання. І таких бригад, які схожі на бригади наступу, у нас не було. У нас були окремі загони спеціального призначення, які постійно виконували завдання операції об’єднаних сил безпосередньо на першій лінії. А от такі бригади – це новий проект, який за собою тягне дуже багато всього. Десь ми уже готуємося, десь воюємо, десь ми уже поповнюємося», — сказав він.

На запитання, чи є проблеми з новобранцями, Півненко зазначив, що «новобранці є новобранці, їх треба виховувати».

«Їх треба мотивувати, їх треба постійно психологічно підготовлювати. Ми розуміємо, що індивідуальна підготовка ділиться на багато різних складових. І це не тільки робота з автоматами або інженерна чи медична підготовка», — сказав він.

Командувач пояснив, що це ще і психологічна підготовка. «Тому що новобранець тоді стане військовим, коли побуває в першому бою. І вже тоді буде ясно – він спроможний далі виконувати бойові завдання або ні. Або він спроможний виконувати завдання у штабі, наприклад, з документами працювати», — зазначив Півненко.

Він додав, що не всі мають здібності до військових завдань, і це теж потрібно розуміти.

Командувач також розповів, що для формування одного бійця спеціального призначення потрібно від трьох років, враховуючи те, що він повинен постійно виконувати завдання і «обкатуватись».

Мобілізація в Україні

Як повідомляв УНІАН, загальну мобілізацію в Україні продовжено до 15 листопада 2023 року.

30 травня в Україні знизили граничний вік призову на строкову військову службу з 27 до 25 років.

Джерело

Новости Крыма