Коли День медика в Україні 2023: нова дата свята

День медика в Україні, починаючи з 2023 року, відзначатимуть у липні.

Коли День медика в Україні / фото УНІАН, Олег Божко

День медика, або День медичного працівника — професійне свято всіх працівників сфери охорони здоров’я. Щороку всіх українських медиків вітали у третю неділю червня. Але, починаючи з цього року, дата свята змінилася. Розповідаємо, коли День медика в Україні відзначатимемо тепер.

День медика 2023 в Україні — історія та нова дата свята

Відзначати День медика почали ще в Радянському Союзі — в 1980 році датою для цього свята вибрали третю неділю червня. У 1994 році, у вже незалежній Україні, свято також офіційно затвердили в цей день.

У 2023 році День медика мав бути 18 червня. Але в цьому році дата свята змінилася -згідно указу президента України від 13 червня 2023 року День медичного працівника в Україні тепер відзначатимуть щороку 27 липня.

Нагадаємо, що офіційне міжнародне свято — Міжнародний день медика — відзначають у перший понеділок жовтня.

Як привітати з Днем медичного працівника

З Днем медика вітають лікарів, медсестер і медбратів, парамедиків, фельдшерів, акушерів, лаборантів, санітарів — всіх працівників сфери охорони здоров’я. Багато з них в цей день, як правило, знаходяться на своєму «бойовому» посту — хтось в тилу, а хтось — на передовій. Зараз, під час війни медики виконують неймовірно важливу роботу,. щодня рятуючи тисячі життів і часто ризикуючи своїм власним.

День медика — це можливість висловити подяку і повагу за їхню важку працю, витривалість, терпіння і доброту. Привітати медиків можна теплими словами або донатом на медичні потреби, яких у воєнний час предостатньо. 

Раніше ми розповідали, коли вихідні та свята в червні 2023 — що і коли відзначаємо.

Джерело

Новости Крыма