Когнітивна деокупація Криму займе від 10 років до одного покоління

Період когнітивної деокупації Криму займе від десяти років до одного покоління.

Про це заявив керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва президента України в Республіці Крим Євген Бондаренко під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

"Загалом ми говоримо про період когнітивної деокупації від 10 років до одного покоління. Це в принципі те, що було напрацьовано. Все залежить від того, як робота буде синхронізована", — цітує Бондаренка видання Укрінформ.

Він зазначив, що Росія ще з самого початку окупації Криму почала займатися героїзацією російських військових серед дітей. За його словами, вона робить це різними шляхами, і це є дійсно системною роботою.

"Ми розуміємо, що 9,5 року окупації це доволі великий термін. І тут треба розуміти, що діти, які в перший рік окупації Кримського півострову пішли в школу то вони вже її завершили. І вже виросло покоління дітей, які народилися в перший день окупації, і вони вже вчаться в школі", — сказав Бондаренко.

Він зауважив, що після деокупації людей потрібно буде повертати до українського соціально-політичного простору, до культурного простору, а також доносити інформацію про те, якою є Україна, та як вона змінилася за ці роки.

Бондаренко підкреслив, що дії, спрямовані на досягнення когнітивної деокупації Криму, діляться на три етапи: дії до фізичного звільнення півострова, дії під час звільнення, реінтеграційні заходи вже після деокупації.

Також він наголосив, що попри пропаганду з боку РФ, у Криму відбувається супротив з боку людей.
 

Джерело

Новости Крыма