Китай пропонує країнам свою допомогу для реалізації програм, які залишилися без фінансування після рішення адміністрації Дональда Трампа припинити та згорнути діяльність Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Китайські чиновники вже повідомили уряду Непалу, стратегічно важливої для Пекіна країни на південних схилах Гімалаїв між Індією і Китаєм, про готовність їх країни замінити програми USAID власними проєктами розвитку, пише Politico.
Делегація Островів Кука, архіпелагу в Індо-Тихоокеанському регіоні, на чолі з прем’єр-міністром Марком Брауном цього тижня відвідає Китай, щоб підписати угоду про поглиблення торгово-економічного співробітництва, включаючи збільшення китайських інвестицій у розвиток інфраструктури в острівній державі.
Про зацікавленість китайської сторони в заміщенні фінансування USAID для неурядових організацій на близько 380 мільйонів доларів повідомили в Колумбії.
Такі дії Пекіна свідчать про намір скористатися ситуацією та якнайшвидше спробувати витіснити Сполучені Штати з країн і регіонів, важливих Китаю для просування власних інтересів.
Демократи з Комітету з питань китайської комуністичної партії Палати представників розкритикували рішення адміністрації Трампа як стратегічну помилку, яка посилить позиції Пекіна. У меморандумі, який підготували демократи на чолі з конгресменом Раджею Крішнамурті (D-Іллінойс), наголошується на необхідності посилення роботи USAID для протидії інвестиціям і впливу Китаю.
«Коли Китайська комуністична партія агресивно інвестує за кордоном, перенаправляє ланцюги постачання і купує лояльність авторитарних режимів, Сполучені Штати мають подвоїти зусилля USAID, а не зупиняти їх», – йдеться у меморандумі.
Однак республіканці з того ж комітету утримуються від захисту USAID. У комітеті заявили, що мають «повну довіру до здатності секретаря Марко Рубіо ефективно розв’язувати важливі питання прав людини та розвитку».
Читайте також: ЄС налаштований фінансувати програми в Україні замість USAID – Стефанішина