Кишкова паличка та сальмонела: вчені пояснили, що буде, якщо випити воду, у яку впала муха

Ця комаха переносить дуже багато мікробів.

Муха може стати джерелом смертельних захворювань / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Іноді ми беремо у руки келих чи чашку і бачимо, що у наш напій потрапила муха. Що ви робите у такій ситуації: виливаєте напій чи просто дістаєте комаху?

Вчені у новому дослідженні заявили, що пити напій, у якому побувала муха,  дуже небезпечно, пише Science Alert.

Так, плодові мухи (вид Drosophila) споживають їжу, яка розкладається. Вони полюбляють сміттєві баки, компостні ями, каналізацію та інші подібні місця. Їжа, яка гниє, багата на мікроби. Комаха може їх підхопити й перенести у вашу чашку чи склянку. 

За даними дослідників, муха може додати у ваш напій кишкову паличку, лістерію, шигелу, а також сальмонелу. Кожна з них може викликати потенційно серйозну інфекцію у здорових людей, а сама муха — стати джерелом смертельних мікробів.

Однак, якщо ви п’єте вино, то виливати його не обов’язково. Алкоголь здатний пригнічувати ріст мікробів. Зокрема, це одна з причин, чому вино можна довго зберігати. Також ця рідина має кисле середовище, яке здатне запобігти зростанню кишкової палички та сальмонели.

На думку науковців, всі види вина за своєю природою мають антибактеріальні властивості, а отже мікроби будуть пошкоджені, що знизить їхню здатність до зараження.

Інші відкриття вчених

Нещодавно вперше у світі у мозку жінки знайшли живого хробака.

Крім того, названо причину, звідки беруться таргани у чистій квартирі.

Джерело

Новости Крыма