Київ у 2024 році витратив на укриття 2,4 млрд грн

Київ у 2024 році витратив на укриття 2,4 млрд грн

Упродовж 2024 року влада Києва виділила близько 2,4 мільярда гривень, аби у столиці було облаштовано тисячі додаткових місць у захисних укриттях, модернізовано протипожежні системи в школах, здійснено підготовку освітніх закладів до холодного сезону, а також започатковано створення сучасних навчальних осередків для викладання предмета «Захист України».

Про це, як пише KyivTime, повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський 5 лютого.

У результаті цих заходів з’явилося понад 34 тисячі нових місць у сховищах, що дозволило підвищити рівень безпеки під час повітряних тривог і дало змогу більшій кількості школярів відвідувати заняття в офлайн-форматі.

Міська адміністрація також повідомила, що нині в Києві триває спорудження 37 інфраструктурних об’єктів, які матимуть подвійне призначення. У звичайний час вони виконуватимуть громадські або освітні функції, але в разі виникнення загрози для життя можуть оперативно перетворюватися на сховища, які показуватиме які показує карта укриттів Київ для захисту учнів, освітян і мешканців прилеглих районів.

Плани на 2025 рік передбачають продовження програми посилення безпеки: у проєкті міського бюджету вже закладено 1,8 мільярда гривень. Ці кошти планують витратити переважно на будівництво нових укриттів та облаштування вже наявних, аби забезпечити додатково ще понад 22 тисячі безпечних місць для перебування школярів і педагогів під час надзвичайних ситуацій.

Окрім фінансування будівництва, важливою залишається тема контролю витрат. Нещодавно стало відомо, що в Київській області фахівці Територіального управління Бюро економічної безпеки України виявили спробу суттєвого завищення вартості проєкту зі зведення укриття. Ідеться про майже 3,5 мільйона гривень. Як з’ясували аналітики, в поданому кошторисі були зазначені будівельні матеріали за завищеними від ринкових цінами.

Службовці планували витратити понад 23 мільйони гривень на реалізацію проєкту, однак після аналізу та перевірки, спеціалісти БЕБ підготували звернення до органів місцевого самоврядування з рекомендацією переглянути умови закупівлі. Відповідно, згодом стало відомо, що замовник змінив початкове рішення та скоригував вартість. Це дозволило уникнути нецільового використання майже 3,5 мільйона гривень із бюджету громади.

Новости Крыма