Японія погодилась передавати українській розвідці супутникові знімки

Японія погодилась передавати українській розвідці супутникові знімки

Японський інститут iQPS при Університеті Кюсю надаватиме ГУР супутникові знімки

Японія вперше в історії погодилася надати українській військовій розвідці супутникові геопросторові дані, зокрема радарні знімки, отримані за допомогою технології SAR (синтетичної апертурної радарної системи). Про це повідомляє DeepState.

Відповідну угоду підписано з інститутом iQPS (Institute for Q-shu Pioneers of Space при університеті Кюсю), що має п’ять супутників на орбіті. До кінця 2026 року заплановано запуск нових апаратів.

Угода передбачає інтеграцію японських технологій у платформи української розвідки, зокрема регулярне постачання SAR-знімків. Це відкриває для України новий рівень доступу до високотехнологічної супутникової розвідки й зміцнює міжнародне співробітництво в оборонній сфері.

Наразі Україна вже отримує SAR-зображення з інших країн: від фінської Iceye, німецьких SAR-Lupe та SARah, а також італійської системи Cosmo-SkyMed (першого й другого покоління). Тепер до цього переліку долучилася і Японія з платформою iQPS.

Попри наявність доступу до французьких оптичних супутників CSO та комерційних продуктів Pléiades Neo від Airbus Group, ці можливості не можуть повною мірою компенсувати втрату регулярної підтримки з боку США. Найбільше бракує даних, які раніше надавалися або безпосередньо урядом США, або через доступ до комерційних знімків компаній Maxar і BlackSky, отриманих за контрактами з Національним агентством геопросторової розвідки.

У Європі наразі немає жодного оператора, який міг би забезпечити аналогічний рівень оптичних зображень, як США – ані за частотою оновлення інформації протягом доби, ані за можливістю прямого доступу до супутникових даних у режимі реального часу.

Джерело

Новости Крыма