Які шеврони носять у Криму

Продаж патчів на набережній у Севастополі, січень 2023 року

 

Патчі – нашивки із зображеннями та написами, пов’язаними з військовою тематикою, популярні у Криму. Їх носять та постять у соцмережах військовослужбовці армії РФ, волонтери, співробітники силових структур Росії, блогери. Які ж військові патчі та шеврони популярні серед них? Крим.Реалії зібрали колекцію таких патчів.

56-й десантно-штурмовий полк 7 десантно-штурмової дивізії армії РФ у Криму базується нещодавно. Раніше він був бригадою та базувався у російському місті Камишині. Але 2021 року його зменшили до полку і перевели у Феодосію. У Криму полк продовжує вести свою сторінку «ВКонтакте», де між привітаннями й некрологами робить перепости вподобаних патчів. Ось модератор перепостив патч із неофіційної сторінки УФСБ.

Патч зі сторінки 56-го десантно-штурмового полку російської армії у соцмережі «ВКонтакте»

Кримчанка Валерія Петрусевич – колишня журналістка держтелерадіокомпанії «Крым», до жовтня 2022 року позиціонувала себе як благодійницю, голову фонду «Добро миру – волонтери Криму». А потім зізналася, що возить допомогу російським військовим на позиції на окупованому півдні України. Саме після цього з’явилося фото з патчем «Нам нужен мир – желательно, весь!» («Нам потрібен світ – бажано, весь!»).

Валерія Петрусевич, кримчанка, волонтерка. Фото з її сторінки в соцмережі «ВКонтакте»

Патч із написом «Отбери у жизни все» («Забери у життя все») носить підопічний Петрусевич, російський військовий із позивним «Гума». Каже, що родом із Краснодарського краю, командир розвідгрупи, ймовірно, 810-ї окремої бригади морської піхоти ЧФ РФ. «Гума» закликає своїх земляків: «Не бійтеся, їдьте захищати інтереси своєї батьківщини і, насамперед, свої інтереси». А тут «Гума» вже розповідає про дефіцит електроенергії в Запоріжжі.

Російський військовий, командир розвідгрупи з позивним «Гума», листопад 2022 року

А цей патч «старший» за інших. Слоган «Нет ума – штурмуй дома» («Немає розуму – штурмуй будинки») на одязі кримського співробітника ФСБ ми зафіксували ще 2017 року. Це стоп-кадр із відео масового затримання кримських татар у Бахчисараї 11 жовтня 2017 року. Того дня співробітники ФСБ прийшли з обшуками в будинки шістьох кримськотатарських сімей.

Патч із написом «Нет ума – штурмуй дома» на рукаві співробітника УФСБ у Криму. Бахчисарай, 11 жовтня 2017 року

Снайперу мотострілецького відділення 126-ї окремої бригади берегової оборони ЧФ РФ Кирилу Витоптову принесли його улюблений патч на могилу. Витоптов «працював віддалено» на Херсонщині, де й загинув. Поховали його 12 вересня 2022 року на цвинтарі «Кальфа» у Севастополі.

Могила снайпера 126-го обрбо ЧФ РФ Кирила Витоптова в Севастополі

Бійцю з 810-ї окремої бригади морської піхоти Микиті Дегтярьову теж подобаються патчі. Російський морпіх родом із Новошахтинська їздить окупованим півднем України в машині з такими написами. Нецензурний напис наведений не повністю.

Які шеврони носять у Криму6

А замкомандира десантно-штурмової роти з військово-політичної роботи 810-й обрмп Дмитро Клепов із позивним «Демон» за життя оцінив такий патч. Дмитра Клепова було вбито 19 грудня 2022 року на острові Білорудий біля Херсона, поховано в Севастополі. Тут також із міркувань цензури не наведено весь напис.

Які шеврони носять у Криму7

Проросійський активіст із Феодосії, організатор руху «Кримський СМЕРШ» та автор однойменного телеграм-каналу Олександр Таліпов відомий тим, що організовує переслідування російськими силовиками проукраїнських кримчан. Просив допомогти розробити шеврон для «Кримського СМЕРШу».

Які шеврони носять у Криму8

Собі Таліпов замовив ще й такі.

Які шеврони носять у Криму9

А розробляв та вишивав шеврони Таліпову російський блогер Олександр Горний, який переїхав до Криму після початку окупації. Горний підтримує Таліпова і вважає, що «кожен житель Криму має бути очима та вухами спецслужб». Розробляє та вишиває й інші шеврони та нашивки.

Які шеврони носять у Криму10

Російський блогер Олексій Живов, який позиціонує себе як політолог, розробив свої патчі. Він любить шеврони на християнську тематику. Живов переїхав із Москви до Криму та часто їздить на позиції до російських військових як волонтер. Дарує їм шеврони для прискореної християнізації російської армії. Разом з автором телеграм-каналу «Заставный» розробив ось такий шеврон із трьома черепами.

Які шеврони носять у Криму11

З’явився у Криму і ще один патч, пов’язаний з єнотом із Херсона. Викрадення єнота російськими військовими стало темою для безлічі публікацій у медіа та соцмережах. Пізніше в мережі Telegram з’явився канал під назвою «Енот из Херсона». З його допомогою російським військовим збирають волонтерську допомогу на карту якоїсь Анастасії Анатоліївни. Для каналу розроблено патч з єнотом у формі російського десантника.

Які шеврони носять у Криму12

СПРАВКА: Российское полномасштабное военное вторжение в Украину продолжается с утра 24 февраля 2022 года. Российские войска наносят авиаудары по ключевым объектам военной и гражданской инфраструктуры, разрушая аэродромы, воинские части, нефтебазы, заправки, церкви, школы и больницы. Обстрелы жилых районов ведутся с использованием артиллерии, реактивных систем залпового огня и баллистических ракет.

Ряд западных стран, включая США и страны ЕС, ужесточил санкции в отношении России и осудили российские военные действия в Украине.

Россия отрицает, что ведет против Украины захватническую войну на ее территории и называет это «специальной операцией», которая имеет целью «демилитаризацию и денацификацию».

Роскомнадзор пытается заблокировать доступ к сайту Крым.Реалии. Беспрепятственно читать Крым.Реалии можно с помощью зеркального сайта: https://d3lp0jctwagyvb.cloudfront.net/ следите за основными новостями в Telegram, Instagram и Viber Крым.Реалии. Рекомендуем вам установить VPN.

Джерело

Новости Крыма