Як виглядав російський літак А-50 у Мачулищах до ймовірного підриву. Супутникові фото

Як виглядав російський літак А-50 у Мачулищах до ймовірного підриву. Супутникові фото0 Російський літак А-50 на аеродромі в Мучулищах у лютому 2023 року. Білорусь Російський МІГ-31К злітає із ракетаю «Кінжал» на летовищі у Мачулищах у лютому 2023 року. Білорусь

  • Telegram-канал об’єднання колишніх білоруських силовиків ByPol повідомив, що 26 лютого вибухи пошкодили передню та центральну частину літака А-50 на летовищі у Мачулищах. За даними агенції, це була атака дронами, «пошкодження серйозні, літак нікуди не полетить».
  • Відповідальність за атаку за взяли на себе учасники руху білоруських партизанів «Перемога».
  • Влада Білорусі поки не коментувала цей інцидент, хоча Лукашенко скликав силовиків на екстрену зустріч.
  • Відомо, що в Білорусі запроваджені посилені «заходи безпеки», особливо перевіряють тих, хто виїжджає з Білорусі.
  • Правозахисники повідомляють про затримання людей у Мачуліщах та Фаніполі.
  • Речник президента Росії Пєсков сказав, що «немає чого коментувати, бо Білорусь заперечила ці повідомлення».

ByPol вказав на зображенні можливі місця пошкодження російського літака А-50

Що кажуть в Україні

Ймовірне пошкодження вибухами російського військового літака-розвідника А-50 на аеродромі «Мачулищі» в Білорусі є «гарною новиною» для українських військових, заявив 27 лютого в ефірі телемарафону речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Для Повітряних сил України – це гарна новина. Цей літак – постійно в повітрі, розвідує нашу територію, проводить радіолокаційну розвідку, сканує, коли працюють наші засоби ППО, виявляє їхнє місце перебування, відстежує зліт і посадку та напрямки руху нашої авіації, супроводжує атаки крилатими ракетами», – сказав Ігнат.

Щодо того, чи довіряє він поширеній інформації про те, що це зробили білоруські партизани за допомогою безпілотників, Ігнат сказав: «Я довіряю, в мене є свої джерела інформації, але я не можу про них вам зараз сказати».

Радіо Свобода наразі немає можливості перевірити достовірність інформації про пошкодження російського літака-розвідника А-50 на аеродромі «Мачулищі».

Наразі Білорусь не є безпосереднім учасником повномасштабної війни в Україні, але надає матеріально-технічну підтримку російському вторгненню. Зокрема, надає російським військам доступ на територію Білорусі, звідки російські сили здійснюють бойові вильоти для бомбардування українських міст, а також запускають ракети по території України.

За співучасть у війні, яку розв’язала Росія, проти Білорусі були запроваджені міжнародні санкції.

Джерело

Новости Крыма