Як чоловікам призовного віку отримати паспорт за кордоном України: пояснення МВС

Як чоловікам призовного віку отримати паспорт за кордоном України: пояснення МВС

Майже 1700 закордонних паспортів та понад 400 паспортів громадянина України видали чоловікам віком 18-60 років за кордоном за підсумками першого дня поновлення послуг. 

Про це повідомили в Міністерстві внутрішніх справ України.

З понеділка, 17 лютого чоловіки віком 18-60 років, які подали документи до 25 квітня 2024 року через ДП «Документ», почали отримувати виготовлені паспорти.

Перша заступниця Голови Державної міграційної служби України (ДМС) Ірина Ковалевська в ефірі телеканалу «Суспільне» надала детальні роз’яснення щодо умов для отримання громадянина України (ID-картки та закордонного паспорта) для чоловіків призовного віку, які перебувають за кордоном. 

«Громадяни України чоловічої статі віком 18-60 років, які подали документи на виготовлення паспортів до 25 квітня 2024 року у ДП «Документ», після прийняття постанови Уряду  мають можливість отримати свої виготовлені паспорти за кордоном без необхідності надання додаткових документів. Громадяни отримують SMS-повідомлення від ДП «Документ» із зазначенням дати, часу та місця видачі документів. Вони приходять у визначений паспортний сервіс і отримують свої паспорти без пред’явлення будь яких додаткових документів», – пояснила Ірина Ковалевська.

При цьому вона зауважила, що на сьогодні, згідно чинного законодавства, якщо чоловік призовного віку (18-60 років), який знаходиться за кордоном, загубив паспорт або термін дії його паспорту закінчився, він має можливість оформити новий документ при умові надання військово-облікового документу. 

Ірина Ковалевська також повідомила, що відповідно до Постанови Уряду, Державна міграційна служба передає дані про громадян чоловічої статі віком 18-60 років до Міністерства оборони України. 

«У випадку з категорією чоловіків 18-25 років, які подали документи за кордоном на виготовлення паспортів, то вони будуть автоматично поставлені на військовий облік без проходження військово-лікарської комісії», – зазначила Перша заступниця Голови ДМС.

Інші питання контролю військового обліку та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) не належать до компетенції ДМС, а вирішуються Міністерством оборони України.

Джерело

Новости Крыма