«ЄС зволікає»: Боррель назвав першочергове завдання в поставках зброї Україні

Він закликав використовувати те, що вже є у союзників.

Боррель закликав краще постачати зброєю Україну / фото t.me/Pavliuk_KSV

Віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Україні потрібно терміново передати боєприпаси.

Під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки він підкреслив, що союзники занадто багато часу приділяють прийняттю рішень по бойових танках для України, в той час як ситуація з боєприпасами стала жахливою, пише CNN.

«Не плутайте короткострокові цілі з середньостроковими. Короткострокові, дуже короткострокові, більше боєприпасів для України. Українцям багато оплесків і мало боєприпасів. Це парадокс. Їм потрібно менше оплесків і краще постачати зброю», — сказав він.

За словами Борреля, питання з боєприпасами необхідно вирішити протягом декількох тижнів. «Українці воюють, платять найвищою ціною — своїми життями, але ця війна відбувається на європейській землі, зачіпає нас і має глобальні наслідки в усьому світі, що також впливає на нашу безпеку», — додав віце-президент Єврокомісії.

У РФ анонсували нову провокацію напередодні спецсесії Генасамблеї ООН Росія втратила Су-25 та ще три «пташки»: Генштаб ЗСУ повідомив про потужні удари по ворогу Окупанти вдарили по Харківській області: чотири людини поранені (фото)

ЄС зволікає з наданням військової допомоги Україні, а майбутні поставки не можуть здійснюватися через спільні закупівлі, оскільки вони вимагають занадто багато часу, зазначив Боррель. «Ми повинні використовувати те, що маємо», — додав він.

Боєприпаси для ЗСУ

За даними Financial Times, українська армія щодня здійснює понад 5 тисяч артвистрілів. У збройової компанії Nammo підрахували, що це дорівнює річному замовленню невеликої країни в мирний час.

Тиждень тому Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що війна в Україні виснажує їхні запаси боєприпасів. Він закликав нарощувати їх виробництво і потужності.

У Сполучених Штатах Америки сказали, що союзники України щодня докладають зусиль для пошуку та виготовлення необхідних боєприпасів.

Днями стало відомо, з ким США уклали контракти на виробництво артилерійських боєприпасів для ЗСУ.

Джерело

Новости Крыма