Європейці вважають, що є більш ефективні способи побороти вплив РФ в атомній сфері.
Російським атомникам дали ще фору / фото ua.depositphotos.com
Європейський союз поки не планує запроваджувати санкції щодо російської державної атомної компанії «Росатом». Про це високопоставлений чиновник ЄС розповів каналу CNN.
За словами посадовця, хоча держави-члени скорочують свою залежність від російської енергетики, ЄС не буде формально вводити санкції проти «Росатому» в майбутньому – одинадцятому за рахунком – пакеті європейських санкцій проти Росії.
Співрозмовник видання зазначає, що Євросоюз не вірить у можливість домогтися незалежності від російських енергоносіїв одними лише санкціями. За його словами, є «інші шляхи для досягнення тієї ж мети».
Якими шляхами ЄС має намір боротися з цією залежністю від російських енергоносіїв, не уточнюється. Також не вказано, чи є відмова вводити санкції проти «Росатому» солідарною позицією країн ЄС, або ж санкції блокує одна конкретна країна.
Санкції проти Росатома — що відомо
Україна багато місяців домагається введення західних санкцій проти корпорації «Росатом». Аргументом є участь компанії в окупації Запорізької АЕС, а також той факт, що Росатом, ймовірно, допомагає іншим російським держкомпаніям обходити вже введені проти них санкції.
Раніше влада Угорщини відкрито заявляла, що не допустить введення європейських санкцій проти «Росатому». Однією з причин такої позиції є залежність Угорщини від російської допомоги в модернізації єдиної угорської АЕС.