ЄС і США готові обмежити інвестиції в другу економіку світу — Bloomberg

ЄС і США мають намір домовитися про перевірку інвестицій.

21 травня 2023 року президент США Джо Байден в рамках саміту «Великої сімки» заявив про те, що G7 не прагне «відокремитися від Китаю» / фото REUTERS

Європейський Союз і США мають намір усунути ризики, пов’язані з інвестуванням в чутливі технології в таких країнах, як Китай.

Високопоставлені офіційні особи ЄС і США хочуть використовувати засідання Ради з торгівлі і технологій, яке відбудеться 30-31 травня, для зміцнення своєї співпраці у вирішенні проблем підйому Китаю і проблем, пов’язаних з вторгненням Росії в Україну, повідомляє Bloomberg.

Зустріч відбудеться в той момент, коли виконавчий орган ЄС планує представити в наступному місяці стратегію економічної безпеки блоку.

Партнери будуть прагнути узгодити свої підходи до перевірки інвестицій, «для недопущення, щоб капітал, досвід і знання наших компаній підтримували технологічні досягнення стратегічних конкурентів таким чином, який загрожує нашій національній безпеці», йдеться в проекті заяви зустрічі на високому рівні в Швеції.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн нещодавно виклала бачення зниження ризиків, але не відходу від Пекіна. Новий підхід Європи трохи наближає її до більш жорсткої позиції Вашингтона.

Ситуація з Китаєм

21 травня 2023 року президент США Джо Байден в рамках саміту «Великої сімки» заявив про те, що G7 не прагне «відокремитися від Китаю», але прагне «усунути ризики та диверсифікувати відносини з Китаєм».

Лідери «Великої сімки» також заявили про те, що Китай повинен натиснути на Росію, щоб вона вивела свої війська з України.

Торгова війна вийшла на новий рівень: Китай обмежив продаж чіпів США Вирішили не чекати на закінчення війни: відсьогодні закупівлі в Україні проводитимуть по-новому У Росії виникли великі проблеми в торгівлі з Китаєм: нічим платити

У МЗС РФ заявили, що зустріч G7 носила антиросійський і антикитайський характер.

23 травня 2023 року Китай обмежив продаж чіпів США. В адміністрації Байдена припускають, що це може бути відповіддю Китаю на позицію, яку лідери країн G7 зайняли на саміті в Японії.

Джерело

Новости Крыма