Яке сьогодні церковне свято: що не можна робити 6 травня, прикмети дня

Яке сьогодні православне свято відзначають в Україні, його традиції та заборони.

Церковне свято 6 травня / depositphotos.com

УНІАН розповідає, яке сьогодні церковне свято, чи можна працювати в цей день і про що молитися святим.

Православне свято сьогодні, 6 травня — день пам’яті мучеників Анатолія і Протолеона, цариці Олександри 

За часів правління імператора Діоклетіана святого Георгія піддали тортурам — хотіли змусити святого відмовитися від християнської віри. Діоклетіан вирішив, що погубив Георгія, і відправився в капище молитися язичницьким богам. Але навколо все стемніло, а потім почулося: «Не бійся, Георгію, Я з тобою». З’явилося світло і Ангел у вигляді юнака — він поклав руку на голову Георгія, сказав: «Радуйся!» і зцілив святого.

Свята та вихідні у травні 2023: скільки будемо відпочивати Православний календар на травень 2023: коли та які свята будуть Травневі свята 2023: скільки днів офіційно відпочиваємо

Коли воїни привели Георгія до імператора, той не міг повірити своїм очам. Тоді багато хто увірував в Христа, а два сановника і таємні християни, святі Анатолій і Протолеон, відкрито сповідали віру. Їх тут же стратили. Увірувала в Христа і дружина імператора — цариця Олександра, але їй не дали прославити Бога, а повели до палацу.

Також 6 травня православна церква відзначає день одного з найвідоміших християнських святих Георгія Каппадокійського — у нас він відомий як Георгій Побідоносець.

Народне свято 6 травня називається Юріїв день.

Яке сьогодні свято — народні прикмети 6 травняНародні прикмети 6 травня / фото Áron Szakács / Pixabay

За прикметами дня судили про те, якими будуть погода, літо і врожай:

  • якщо сьогодні день теплий видався — скоро літо настане;
  • дощ пішов — буде багато трави і хороший сінокіс;
  • ніч тепла — буде урожай хліба;
  • холодно в цей день — до врожаю проса і вівса.

6 травня садили розсаду.

Яке сьогодні церковне свято — що не можна робити 4 травня

Сьогодні не можна веселитися, влаштовувати застілля і п’янки. Заборонено підвищувати голос і сваритися — існує повір’я, що того, хто порушить заборону, може вбити блискавкою. Не варто багато працювати, а краще приділити час молитві. 

Що сьогодні можна робити

Сьогодні прийнято молитися святому Георгію — просити про здоров’я воїнів, захисту від нечистої сили та хвороб, а також про охорону худоби від хвороб. Наші предки читали для худоби захисні молитви, виводили її пастися в поле і особливо дбали в цей день.

Дівчата зверталися до святого з проханнями послати гідного нареченого. Вважається, якщо сьогодні вмитися ранковою росою — довше будеш молодим і сильним. 

Джерело

Новости Крыма