Яке сьогодні церковне свято: не робіть цього у день святої Глафіри

Яке сьогодні православне свято в Україні, прикмети дня і що ні в якому разі не можна робити 9 травня.

Церковне свято 9 травня / pixabay.com

УНІАН розповідає, яке сьогодні церковне свято, чи можна працювати і що категорично заборонено.  

Православне свято сьогодні, 9 травня — день пам’яті священномученика Василя, єпископа Амасійського і діви Глафіри Амасійської 

Василь жив на початку IV століття в місті Амасії (Мала Азія). Він був єпископом міста і все своє життя він присвятив захисту християнства, викривав ідолопоклонників і підтримував віруючих. 

Свята та вихідні у травні 2023: скільки будемо відпочивати Православний календар на травень 2023: коли та які свята будуть Травневі свята 2023: скільки днів офіційно відпочиваємо

У ті часи правив імператор Ліциній — він був язичником і переслідував християн, порушуючи «Указ про віротерпимість», встановлений імператором Костянтином Великим. Одного разу Ліциній загорівся пристрастю до Глафіри, служниці своєї дружини. Глафіра все розповіла господині, й та переодягла її в чоловіче вбрання, дала грошей і допомогла бігти в Амасію. Глафіра зупинилася у єпископа Василія. Всі свої заощадження вона віддала на будівництво храму, а коли грошей не вистачило, вирішила написати листа цариці. Ліциній перехопив послання, розгнівався і велів прислати до нього обох — Глафіру і Василя. Але дівчина раптово померла, а Василя засудили до смерті за відмову стати верховним жерцем.

Народне свято 9 травня називається Глафіра Горошниця.

Також 9 травня в Україні — день поминання померлих воїнів.

Яке сьогодні свято — народні прикмети 9 травняНародні прикмети 9 травня / pixabay.com

За прикметами дня судили про погоду і врожай:

  • якщо ранок з заморозками — ще 7 днів буде мороз;
  • береза повністю розпустилася — можна садити картоплю;
  • якщо на Глафіру гримить грім — наступного дня потрібно йти на город;

  • голосно кує зозуля — буде гарна погода.

За прикметами, якщо в цей день ластівка зів’є гніздо на будинку, то скоро в ньому з’явиться дитина.

Яке сьогодні церковне свято — що не можна робити 9 травня

Великим гріхом вважається розоряти ластівчині гнізда або ображати птахів — того, хто порушить, чекають нещастя і біди.

Сьогодні не радять свататися і одружуватися — в народі цей 9 травня вважався днем обману, сім’ї будуть неміцними, а подружжя невірними. 

Сваритись із близькими сьогодні також не можна — буде складно відновити стосунки. Заборонено стригти нігті і волосся — це погано для їх здоров’я.

Що сьогодні можна робити

На Глафіру можна садити горох і ранню картоплю. Також сьогодні потрібно готувати і їсти страви з гороху — щоб здоров’я вистачило на цілий рік. 

У цей день вшановували ластівок — за повір’ями, будинок де ластівки зів’ють гніздо, буде захищений від нещастя і пожежі.

Джерело

Новости Крыма