Яке сьогодні церковне свято: чому 4 травня не ходили на кладовище

Яке сьогодні православне свято відзначають віруючі та що заборонено робити.

Яке сьогодні церковне свято: чому 4 травня не ходили на кладовищеЦерковне свято 4 травня / pixabay.com

Яке сьогодні церковне свято, чи можна працювати в цей день, про що просити святих і чого краще уникати — читайте в матеріалі УНІАН.

Православне свято сьогодні, 4 травня — день пам’яті священномученика Януарія, преподобного Прокла та інших

Януарій жив в IV столітті в Неаполі. Він народився в знатній родині, але в юності похрестився і став першим єпископом міста Беневенто. Коли почалися релігійні гоніння, Януарій відвідував ув’язнених християн-дияконів Прокла, Созія, Фесту та проводив літургію.

Яке сьогодні церковне свято: чому 4 травня не ходили на кладовище Свята та вихідні у травні 2023: скільки будемо відпочиватиЯке сьогодні церковне свято: чому 4 травня не ходили на кладовище Православний календар на травень 2023: коли та які свята будутьЯке сьогодні церковне свято: чому 4 травня не ходили на кладовище Травневі свята 2023: скільки днів офіційно відпочиваємо

За наказом правителя Тимофія Януарія теж заарештували і разом з іншими піддали тортурам — відправляли в розпечену піч, залишали на розтерзання звірам. Всі святі дивом залишалися цілі та неушкоджені, й правитель звинуватив їх у чаклунстві, але в ту ж мить осліп. Мученики молитвами повернули йому зір, але цим ще більше розгнівали Тимофія, й він велів усіх стратити. Святий Януарій вважається покровителем Неаполя.

Православне свято сьогодні, 4 травня — набуття мощей преподобного Феодора Санаксарського

Феодор жив у II столітті. Він був християнином і воїном у Пергії. За часів гонінь на християн язичники схопили його і почали всіляко катувати: клали на розпечену сковороду, поливали смолою і гарячим маслом. Але Феодору це не зашкодило: в той момент з-під землі пробило джерело і загасило весь вогонь. Тоді святого хотіли спалити в печі — але і вона охолола. Розуміючи, що з Феодором вони не впораються, язичники стратили його.

Яке сьогодні свято — народні прикмети 4 травняЯке сьогодні церковне свято: чому 4 травня не ходили на кладовищеНародні прикмети 4 травня / pixabay.com

За прикметами дня наші предки судили про погоду, яким буде літо та якого чекати врожаю:

  • якщо береза раніше розпустилася, ніж клен — літо буде сухим, а якщо навпаки — дощовим;
  • багато квітів на черемсі — чекай на сире літо;
  • пішов дощ — він затягнеться надовго;
  • грім в цей день — буде хороший врожай.

Також 4 травня судили про погоду за черемхою: чим раніше зацвіте — тим спекотніше буде літо.

Яке сьогодні церковне свято — що не можна робити 4 травня

У цей день наші предки побоювалися ходити в ліс, бо вважалося, що нечиста сила може відвести за собою і погубити. Також не варто відвідувати кладовища — там можна зустріти відьом і чаклунів, які наведуть пристріт або порчу. Забороняється виконувати важку роботу, особливо рубати дерева і обрізати кущі. Не можна збирати лікарські трави — вважається, що саме сьогодні відьми роблять їх отруйними.

Що сьогодні можна робити

Святим Януарію і Проклу молилися про захист від нечистої сили і зцілення від хвороб. Також у наших предків 4 травня існувала традиція проклинати нечисту силу: для цього виходили на околицю і, ставши обличчям на захід, казали замовляння.

Цей день потрібно було присвятити домашнім клопотам — зайнятися прибиранням, городом. Вважалося, що нечисть не любить порядку, тому намагалися все розкласти по своїх місцях. Втратити щось в цей день вважалося доброю прикметою — незабаром чекайте на прибуток.

Джерело

Новости Крыма