Як пересаджувати кактуси і не вколотися: правила і рекомендації

Чи можна пересадити маленький кактус у великий горщик і як правильно це зробити — дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Як пересадити кактус — рекомендації / depositphotos.com

Кактус — популярна кімнатна рослина. За нею, як і за будь-якою іншою квіткою, потрібен якісний догляд, у тому числі й пересадка. УНІАН розповідає, чи потрібно пересаджувати кактус після покупки і коли це краще робити.

  • Як пересадити кактус з великими голками — правила безпеки
  • Яка потрібна земля для кактусів — рекомендації
  • Як пересадити високий кактус або будь-який інший — технологія

Раніше ми розповідали, чому не цвіте орхідея та що треба зробити для пишного цвітіння.

Як пересадити кактус з великими голками — правила безпеки

Більшість кактусів мають унікальну особливість — великі голки, які захищають рослину від неузгодженого вторгнення ззовні. З точки зору законів природи, це зручно, але пересаджувати таку рослину складно. Для того, щоб не вколотися, ви можете використовувати кухонні щипці або прихватки, а також обмотати рослину малярським скотчем. 

Яка потрібна земля для кактусів — рекомендації

Перш, ніж приступити до пересадки кактуса, необхідно вибрати для нього горщик. Розмір ємності залежить від розміру рослини — якщо вам потрібно пересадити кактус в період його активного росту, тому що він став упиратися корінням в стінки горщика, то має сенс взяти ємність на 2-3 см більше попередньої. Якщо ж ви хочете пересадити старий кактус, який перестав розвиватися, то можна використовувати той же горщик або купити новий — більше на 1 см в діаметрі.

Впораються навіть новачки: як виростити м’яту вдома Тепер він кімнатний: як посадити ананас в домашніх умовах Навіщо в квітковий горщик додають корицю: секретний лайфхак досвідчених господинь

Також важливий і грунт — зазвичай, в спеціалізованих магазинах продається грунт «Для кактусів», він містить всі необхідні рослині речовини. За бажанням, ви можете в нього додати подрібнену цеглу або крупнозернистий пісок. Важливо пам’ятати, що за 3-4 дні до пересадки кактус потрібно перестати поливати — це допоможе легко дістати рослину з горщика.

Як пересадити високий кактус або будь-який інший — технологія

Для того, щоб швидко і безпечно пересадити кактус, дотримуйтесь інструкції:

  • зніміть верхній шар грунту, переверніть кактус, оберніть його рушником або складеною газетою і дістаньте з горщика;
  • розпушіть коріння і викиньте зайвий грунт;
  • огляньте коріння, видаліть сухе або хворе;
  • заповніть горщик купленим грунтом, помістіть рослину всередину і присипте землею.

Враховуйте, що в момент вилучення кактуса з горщика його не можна тягнути силою — ці рослини схильні до травм, тому якщо у вас не виходить дістати квітку легко — постукайте по вазону або взагалі розбийте його. 

Поливати пересаджений кактус можна не раніше, ніж через тиждень. Далі потрібно відштовхуватися від стану грунту — він повинен повністю висихати за 7-10 днів. Як тільки цей режим буде закріплений, допустимо повернутися до звичного графіку. Кактуси самі по собі невибагливі до догляду, все, що вам потрібно — поставити квітку на сонячне місце і забезпечити їй регулярний полив.

Джерело

Новости Крыма