Художниця Богдана Баришева подарувала Херсонському художньому музею картину «Воля»

Богдана Баришева та її картина «Воля». Фото з фейсбук-сторінки Херсонського художнього музею

Мисткиня з Херсона Богдана Баришева подарувала свою картину «Воля» міському художньому музею імені Олексія Шовкуненка. На полотні зображена бавовна з вишитою стрічкою.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Як розповідають музейники, за професією Богдана бухгалтерка, але завжди любила малювати. У мирний час вона займалася стритартом, розмальовувала під’їзди міських багатоповерхівок. Для розпису будинків Богдану запрошували навіть за кордон – в Австрію та Німеччину.

Писати картини дівчина почала з початком повномасштабного вторгнення. Роботи передає перевіреним волонтерам і військовим, які знаходять благодійні аукціони та збирають кошти на закупівлю дронів, пікапів, медикаменти тощо. Роботи художниці нині роз’їхались по світу: до США, Польщі й Німеччини.

Після виїзду з окупації Богдана Баришева оселилася в Одесі, почала волонтерити і продовжила писати картини, аби підтримати ЗСУ.

«Знаково, що картина «Воля» була дописана в ніч визволення Херсона. Богдана вклала в неї цілу низку символічних значень: переможну бавовну огортає вишита стрічка з закодованими словами «життя», «воля»,«Україна». Також присутній національний український орнамент «квадрат», а поверх основної проходить червона стрічка, яка символізує кров наших солдатів. Картина брала участь у двох виставках в Одесі та одній в Ізмаїлі», – йдеться у дописі.

Картина Богдани Баришевої «Воля». Фото з фейсбук-сторінки Херсонського художнього музею1

У серпні 2024 року херсонська художниця відкрила в Одесі виставковий простір «ВВ Art Gallery», де проводить виставки. Богдана мріє про закінчення війни та стіну між Україною і Росією, яку хоче спочатку побудувати, а потім розписати. 

«Її думки вже зайняті проєктами, які вона планує втілити після перемоги. Один з них — безкоштовне оформлення розписами відбудованих дитячих садочків та шкіл. Вона прагне вкласти свою душу в ці роботи, щоб подарувати дітям, чиє дитинство було зруйновано війною, красу та радість», – зазначають у музеї.

Джерело

Новости Крыма