Глобальна водна криза загрожує вийти з-під контролю: ООН назвала вразливі регіони

До середини століття страждати від нестачі води будуть не тільки пустельні регіони планети.

Вода може стати дефіцитом / ua.depositphotos.com

На людство насувається глобальна водна криза, яка може «вийти з-під контролю» через зростання споживання води і кліматичну кризу. Про це йдеться в доповіді ООН, приуроченій до конференції з водних ресурсів у Нью-Йорку.

Згідно з підрахунками експертів, протягом останніх 40 років споживання води в світі зростає на 1% на рік, що пов’язано зі зростанням населення планети і зміною моделей споживання.

Прогнози аналітиків показують, що до 2050 року в містах нестачу води будуть відчувати близько 2,4 мільярда чоловік, що вдвічі вище, ніж було ще кілька років тому. При цьому потреба міст у воді до середини століття зросте на 80%.

В ОП назвали приголомшливу суму збитків, завданих екології України війною ЗРК С-400 у Москві: росіяни масово рубають дерева під системи ППО (фото) Наслідки будуть критичними: окупанти заявили про видобуток цирконію біля Маріуполя

При цьому основним споживачем води залишається сільське господарство, на яке припадає 70% світового споживання.

Експерти вважають, що в першу чергу водна криза вдарить по Близькому Сходу і регіону Сахеля (південні околиці Сахари) в Африці, де води не вистачає вже зараз. Але дефіцит води почнеться також в тих регіонах, які сьогодні таких проблем не мають – Центральна Африка, Східна Азія і Південна Америка.

Проблеми екології та клімату — останні новини

Керівництво ООН стурбоване швидкими темпами зростання глобальної температури. Генсек ООН закликав світову спільноту швидше досягти «нульових викидів» в атмосферу, оскільки «кліматична бомба уповільненої дії цокає».

Вчені NASA попереджають, що світ очікують нищівні катаклізми. Глобальне потепління призведе до збільшення інтенсивності посух і повеней по всьому світу.

До слова, жителі Києва регулярно відчувають на собі наслідки екологічного забруднення в комбінації зі зміною клімату. З певною періодичністю столицю накриває хмарою отруйних частинок, що викликано в тому числі погодними факторами.

Джерело

Новости Крыма