Гарантії безпеки і виведення військ РФ: лідери G7 висловилися про умови миру в Україні

Лідери готові домовлятися з Україною і зацікавленими країнами у безпекових питаннях.

Гарантії безпеки і виведення військ РФ: лідери G7 висловилися про умови миру в Україні / фото ua.depositphotos.com

Лідери країн «Великої сімки» (Німеччини, Великої Британії, США, Канади, Франції, Італії і Японії) в перший день саміту в Японії закликали Росію припинити її агресію та негайно, повністю і беззастережно вивести війська з території України.

У спільній заяві вони наголосили, що «Росія розпочала цю війну і може припинити її». Водночас вони акцентували, що для досягнення справедливого миру в Україні є обов’язкові умови.

«Ми наголошуємо, що справедливого миру не можливо досягнути без повного і безумовного виведення російських військ і воєнної техніки, і це має бути включено у будь-який заклик про мир», — зазначено у заяві. 

Зеленський прибув до Саудівської Аравії та розкрив мету візиту Сунак на саміті G7 передав Путіну «пряме послання»

Лідери «сімки» заявляють, що підтримують зусилля президента України Володимира Зеленського та його «формулу миру».

«З метою досягнення практично здійсненного післявоєнного мирного урегулювання, ми зберігаємо готовність досягнути домовленостей з Україною і зацікавленими країнами та інституціями щодо стійкої безпеки та інших зобов’язань, аби допомогти Україні захищати себе, забезпечити її вільне і демократичне майбутнє, та стримувати майбутню російську агресію», — сказано у заяві. 

Лідери G7 заявили, що їхня підтримка для України «не похитнеться».

«Ми не стомимось у нашому зобов’язанні пом’якшувати незаконні дії Росії для усього світу», – сказано у заяві. 

Саміт G7 і війна в Україні — що треба знати

Сьогодні в Японії стартував триденний саміт G7. Очікується, що участь в заході візьме президент України Володимир Зеленський. 

Напередодні саміту повідомлялося, що Китай і Росія, які не були запрошені, та їхнє партнерство будуть в центрі уваги. Очікується, що лідери зосередяться на виробленні єдиної відповіді на загрози з боку Китаю. 

Водночас увагу приділено війні в Україні. У спільній заяві лідери G7 домовились посилювати заходи з обмеження фінансування воєнної машини Російської Федерації. А перед заходом прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак передав російському диктатору Володимиру Путіну «пряме послання» про те, що лідери не мають наміру відступати в питанні щодо підтримки України в її боротьбі з російською агресією.

Також на саміті, на якому крім представників країн-членів «сімки» (Японія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Великобританія і США) також очікуються лідери з ЄС, Індії, Індонезії, Південної Кореї, В’єтнаму, Бразилії, Австралії, Коморських островів і Островів Кука, відбудеться обговорення військової допомоги Україні.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель анонсував обговорення передачі Україні винищувачів F-16.

Джерело

Новости Крыма