Франчетті, екстрадиції якого з Чехії домагалася Україна, вдалося виїхати в Росію та Крим

Севастопольському «самооборонцю», громадянину Росії Олександру Франчетті, екстрадиції якого з Чехії домагалася Україна, вдалося виїхати в Росію та окупований Крим.

Франчетті розповів проросійському сайту ForPost, що він та його адвокати ввели в оману чеський суд. Його звільнили з-під варти 20 жовтня 2022 року, пише Крим.Реалії.

«Ми підготували документи, які доводили, що мене фізично тут (у Криму під час анексії – КР) не було», – посміхаючись заявив Франчетті і зазначив, що «(чеський) прокурор не спромігся знайти жодних доказів (вини Франчетті – КР)». При цьому Франчетті назвав чеського прокурора «відвертим русофобом».

Він залишив ЄС через Австрію та Угорщину, де його «тепло прийняли», потім він опинився в Сербії, звідки 28 жовтня вилетів в Сочі.

Як повідомялося, у жовтні 2022 року суд у Чехії зняв частину звинувачень у насильницькому утриманні не менше 11 проукраїнськи налаштованих людей під час російської окупації Криму у 2014 році, повідомив представник звинувачення Марек Бодлак. Суд обґрунтував своє рішення нестачею доказів, які доводять провину росіянина і вирішив відпустити його з-під варти.

Водночас, як писали тоді чеські ЗМІ, з росіянина не зняли звинувачення у створенні організованої злочинної групи з метою скоєння теракту, за яким йому загрожувало до 15 років позбавлення волі.

Раніше празькі суди ухвалювали рішення про екстрадицію Франчетті до України. Спочатку міський суд Праги дозволив його екстрадацію, але рішення було скасовано Верховним судом. Незабаром після першого рішення Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, що на думку суддів викликало реальний ризик порушення прав Франчетті у разі його екстрадиції до України. Крім того, на думку чеського Верховного суду, були обґрунтовані побоювання, що Франчетті зазнає упередженого правосуддя в Україні через його громадянство і, зокрема, участь у бойових діях на стороні РФ.

Росія також була проти екстрадиції Франчетті до України. Після рішення Верховного суду Чехії Франчетті звільнили із чеського СІЗО, але фактично на волю він не вийшов. Відразу після цього Чеський національний центр боротьби з організованою злочинністю затримав його і звинуватив саме у зв'язку з російською анексією Криму.

Франчетті був затриманий в аеропорту Праги у вересні 2021 року за міжнародним ордером на арешт, виданим на запит України. Міський суд Праги 14 вересня 2021 року ухвалив рішення про арешт Франчетті. Згодом Офіс Генпрокурора України підтвердив намір подати запит на видачу затриманого Франчетті. За даними сайту «Миротворець», у 2014 році Франчетті приїхав до Криму, вступив у незаконне збройне формування «Самооборона Севастополя», а потім організував інше НЗФ – розвідгрупу «Північний вітер». Франчетті був нагороджений медаллю «За повернення Криму». Radio Prague повідомляло, що Франчетті – фітнес-тренер та підприємець, який вів свою діяльність у Чехії з 1990-х років і мав право на постійне проживання у Чехії.
 

Джерело

Новости Крыма