ФБР не мало права перевіряти зв’язки Трампа з Кремлем – спецпрокурор

Призначений при Трампі спецпрокурор перевірив законність розслідування проти свого екс-шефа.

ФБР перевіряла зв’язки Трампа з Росією / REUTERS

ФБР не мало права розслідувати ймовірні зв’язки екс-президента Дональда Трампа з Росією. Такого висновку дійшов спецпрокурор США Джон Дарем, який перевіряв законність розслідування, пише DW.

Спецпрокурор Дарем, призначений на свою посаду якраз під час президентства Трампа, опублікував висновки своєї перевірки, в яких заявив про відсутність у ФБР достатніх підстав для розслідування проти Трампа.

Так, спецпрокурор дорікнув ФБР за підозрілі «швидкість і манера» розслідування, підставою для якого, за його словами, стала «непідтверджена розвідувальна інформація». Спецпрокурор також зазначив, що у деяких співробітників ФБР були «сильні ворожі почуття по відношенню до Трампа», а саме розслідування в цілому мало «значне відхилення від манери» розслідування аналогічних справ у минулому. 

Сам Дональд Трамп висловив задоволення від висновків, до яких прийшов спецпрокурор. Екс-президент вважає, що» американську громадськість обдурили», коли мін’юст США і ФБР почали перевіряти його зв’язки з Москвою.

Зв’язки Трампа з Росією — що відомо

Восени 2016 року авторитетна газета Financial Times розповіла про велику кількість Зв’язків Трампа в Росії. Перші свідчення співпраці Трампа з Росією відносяться ще до радянських часів, коли в 1986 році Трамп вперше прилетів до Москви

У 2017 році стало відомо, що ФБР веде розслідування можливих зв’язків тоді вже президента Трампа з Росією. Незабаром після цього Трамп відсторонив від роботи главу ФБР. У 2019 відомство все ж опублікувало результати розслідування, в яких підтверджувалися спроби РФ вплинути на американські вибори.

Джерело

Новости Крыма