Ердоган погодився розблокувати вступ Швеції до НАТО

Він пообіцяв ратифікувати відповідний протокол.

Туреччина та Швеція порозумілися у питанні вступу до НАТО / фото twitter.com/jensstoltenberg

Президент Туреччини Реджеп Ердоган погодився ратифікувати вступ Швеції до НАТО.

Про це повідомив Генеральний секретар Півноаталнтичного Альянсу Йенс Столтенберг у мікроблозі Twitter. Він каже, що схвалення Туреччини вдалося досягти після його зустрічі з Ердоганом та прем’єр-міністром Ульфом Крістерссоном.

«Президент Ердоган погодився якнайшвидше передати протокол про вступ Швеції до Великих національних зборів і забезпечити його ратифікацію. Це історичний крок, який робить усіх членів НАТО сильнішими і безпечнішими», — заявив Столтенбрег.

Шлях Швеції до НАТО

Як відомо, після повномасштабного нападу РФ на Україну, Фінляндія та Швеція вирішили вступити до оборонного Альянсу. Їхні заявки ратифікували всі країни-члени НАТО, окрім Туреччини та Угорщини.

«Україна може втратити території»: Маск відзначився скандальною заявою про контрнаступ Ймовірний вступ України в НАТО: у Кремлі погрожують «твердою реакцією» «Час обіцянок минув»: президент Литви зробив жорстку заяву про Україну в НАТО

Вже 4 квітня цього року Фінляндія офіційно приєдналася до НАТО, однак вступ Швеції продовжували блокувати. Ердоган вимагав екстрадиції представників Робітничої партії Курдистану, а Угорщина — «запевнень», що між ними зі Швецією більше не буде політичних дебатів.

Перед сьогоднішнім візитом на самміт у Вільнюсі Ердоган сказав, що необхідно спочатку прокласти шлях для Туреччини в Євосоюз, а потім вже «дати дорогу» до НАТО Швеції.

Джерело

Новости Крыма