Електронні квитки у Рівному остаточно введуть до 28 квітня

Міськвиконком Рівного

Рівненська міськрада прийняла рішення щодо внесення змін до проєкту впровадження нової системи оплати проїзду в громадському транспорті. В межах цього проєкту здійснять видачу електронних карток для пільгових категорій громадян, зокрема учнів, студентів, пенсіонерів, а також членів сімей загиблих, зниклих безвісти або тих, хто перебуває в полоні.

Про деталі дізнавався журналіст Район.Рівне на позачерговому засіданні виконавчого комітету Рівненської міськради.

Згідно з рішенням, департамент соціальної політики буде відповідальним за видачу пільгових карток для безоплатного проїзду, а департамент цифрової трансформації – за пільгові картки для студентів та пенсіонерів.

Місць, де видаватимуть картки в Рівному буде дев’ять. Для цього залучать понад 50 фахівців з департаменту соцполітики, ЦНАПу та його віддалених робочих місць. Про деталі щодо того як можна отримати картки повідомлять згодом.

«Наразі валідатори встановлені у всіх транспортних засобах комунальної форми власності, Рівнеелектротрансу, в автобусах з розрахунку «один валідатор в одні двері». У 19 тролейбусах наразі встановлено три валідатори, тобто по одному на кожні двері, і ще в 48 встановлено по одному валідатору. Відбувається процедура їх доукомплектування. Вона завершиться впродовж цього тижня [станом на 22 квітня 2025 року, – Ред.]», – розповідає Іван Сергійович, один з учасників засідання.

Валідатори у громадському транспорті в Рівному / Авторське фото

Люди, що не оформлять таких карток, але при цьому є пільговиками, свого права на пільговий проїзд не втратять, зауважують чиновники. Введення нової системи має на меті спростити роботу з контролю за пасажирами, але ні в якому разі не скоротити кількість пільговиків.

«Те, що стосується військовослужбовців, чоловіків, їхніх родин, родин загиблих і зниклих безвісти, то ми навряд чи будемо видаляти, з цього документу паперові документи. В них залишиться можливість скористуватися цими пільгами. Що стосується інших категорій людей, ми в ході розробки цього проєкту спілкувалися з експертами з Кабінету міністрів, які в робочій групі, що займається розробкою автоматизованих систем обліку оплати проїзду. За їх рекомендаціями зараз є можливість укладання меморандумів про міжмуніципальне співробітництво … Тобто, ми умовно домовляємося з сусідніми громадами, вкладаємо меморандум, видаємо їх мешканцям так само безкоштовно картки, вони валідуються, і територіальна громада сусідня має [обов’язок, – Ред.] сплачувати нам кошти. Точніше не нам, а комунальному підприємству», – зазначає Євген Іванішин, заступник міськголови Рівного.

Щодо проблеми, коли через особливості банку деякі оплати відбуваються не відразу, а «через 4-5 хвилин», на засіданні знизали плечима. Як зауважив Іванішин, подібне є перехідним періодом, «притиранням» різних систем.

Основною причиною затримки щодо введення електронних квитків є саме питання пільгового та безоплатного проїзду, яке і вирішили на позачерговому засіданні 22 квітня.

Джерело

Новости Крыма