«Дружинники», партизани та «написи про ЗСУ». Як Росія укріплює Крим під час війни з Україною

Російська влада Криму посилює обмеження для цивільних і все більше заохочує присутність військовослужбовців РФ

 

Російська влада Криму посилює обмеження для цивільних і все більше заохочує присутність військовослужбовців РФ. Крим.Реалії продовжують стежити за тим, що відбувається на Кримському півострові, поки Росія воює з Україною.

Чим довше Росія продовжує повномасштабне вторгнення в Україну, тим більше змінюється життя на території анексованого нею Криму.

Про появу на пляжах і причалах Севастополя оголошень про заборону відеозйомки повідомляють у Представництві президента України в АРК.

Раніше про таку ж заборону відеозйомки залізничної інфраструктури заявили у «Кримській залізниці». Ці заходи пов’язані з дією в регіоні середнього рівня реагування, оголошеного торік президентом Росії Володимиром Путіним.

Крім того, з лютого у Криму посилили перевірку цивільних автомобілів.

На тлі заборон для цивільного населення російські військові продовжують укріплювати Крим, мабуть, готуючись до наступу Збройних сил України.

Оборона Криму

Російські військові на окупованих територіях України укріплюють оборонними спорудами автодороги, що ведуть до Криму, з’ясував аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк. Він опублікував супутниковий знімок, на якому помітні траншеї та загородження на коліях до Криму.

Їхня наявність доповнює загальну картину, що складається на півострові. Наприкінці минулого року перші оборонні споруди у вигляді окопів і «зубів дракона» з’явилися на півночі та Південному узбережжі Криму.

Російські окопи на кримському узбережжі, 15 грудня 2022 року

У лютому та березні російська влада півострова продовжує зводити там лінії оборони. Робітників для цього набирають за оголошеннями. В описі вакансій йдеться, що лінії оборони споруджують у Джанкойському та Красноперекопському районах.

Окопи в Криму риють, зокрема, і російські строковики, стверджує речниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

Зараз зусилля росіян спрямовані в бік Криму, туди підтягли додаткові інженерні підрозділи Наталія Гуменюк

«Росіяни усвідомлювали, що Сили оборони України не зупиняться на правому березі річки Дніпро (у Херсонській області – КР), вони просуватимуться далі. Зараз їхні зусилля спрямовані в бік Криму, туди підтягли додаткові інженерні підрозділи зі складу строковиків із Челябінської області, які допомагають там рити окопи», – повдіомила вона на початку березня.

Раніше російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) доповів російському президенту Володимиру Путіну, що будівництво фортифікаційних споруд у Криму завершиться до 15 квітня.

Фронт крові

У Сімферополі розпочато масовий забір крові у цивільних і доставка крові з інших станцій переливання крові в Криму, заявляють у Генштабі ЗСУ.

Активно проводиться пропаганда в установах усіх форм власності щодо залучення до забору крові Генштаб ЗСУ

«Також активно проводиться пропаганда в установах усіх форм власності щодо залучення до забору крові якнайбільшої кількості людей через великі втрати і поранення російських окупантів на всіх напрямках бойових дій», – йдеться у повідомленні військового відомства.

Медичні установи Криму офіційно не закликають здавати кров для російських військових. Однак такі централізовані акції відбуваються у кримському центрі крові. У грудні минулого року там кров для російських військових здавали близько сотні студентів, повідомляють російські ЗМІ.

У самому центрі крові з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну офіційно оголосили, що підтримують політику російського президента Володимира Путіна, оприлюднивши на своєму сайті відповідне оголошення.

«Дружинники», партизани та «написи про ЗСУ». Як Росія укріплює Крим під час війни з Україною2

На сайті також опубліковано фото, на якому співробітники установи позують із написом «Своїх не кидаємо» – російським слоганом на підтримку військових, які беруть участь у повномасштабному вторгненні в Україну.

Співробітники кримського «Центру крові» виступають на підтримку російських військових, які беруть участь у повномасштабному вторгненні Росії в Україну, 14 березня 2022 року

Раніше кров для російських військових здавали багато кримських чиновників, у тому числі й російський глава Криму Сергій Аксьонов.

Нині вони колективно збирають для російських військових на фронті продукти й речі.

«Дружинники» та партизани

Російська влада Криму визнала, що на півострові активізувався антивоєнний спротив і намагається протистояти йому.

Російська окупаційна влада, побоюючись активізації проукраїнського руху, дій патріотично налаштованих осередків, створює так звані «добровільні дружини» Генштаб ЗСУ

«У Сімферополі російська окупаційна влада, побоюючись активізації проукраїнського руху, дій патріотично налаштованих осередків, створює так звані «добровільні дружини». Мабуть, через війну в Україні існує певна нестача співробітників правоохоронних органів, тому, крім патрулювання міста, одним із завдань зазначених підрозділів має бути виявлення коригувальників та диверсантів», – стверджують у Генштабі ЗСУ.

Офіційних заяв щодо створення таких дружин у Криму у відкритому доступі немає. Але в деяких регіонах півострова діють «дружинники», сформовані з представників казачих формувань.

Казаки на святкуванні російського «Дня захисника Вітчизни» у Севастополі. Ілюстраційне архівне фото

Казаки, спільно зі співробітниками поліції, виходять у наряд, патрулюють місця Віктор Алексєєв

«Казачий патруль» було організовано з-поміж казаків Алуштинської казачої громади «Казача сила». Ми виграли тендер та уклали договір з адміністрацією міста Алушти на охорону громадського порядку. Також ми маємо додаткові угоди про співпрацю з поліцією та МНС. Казаки, спільно зі співробітниками поліції, виходять у наряд, патрулюють місця, де, за інформацією населення, найчастіше трапляються правопорушення», – повідомив заступник командира добровільної народної дружини «Казачий патруль» Віктор Алексєєв газеті «Алуштинский вестник».

Глава окупаційної адміністрації Севастополя Михайло Развожаєв публічно визнав, що у місті живуть люди, які очікують на прихід Збройних сил України.

«Періодично співробітники УФСБ Росії у Криму та Севастополі знешкоджують групи, які готуються до підривної діяльності. Про одну таку групу була інформація у ЗМІ. На жаль, це виявилися місцеві жителі, які були завербовані через спеціальні українські сайти й намагалися партизанський осередок організувати», – повдіомив він в інтерв’ю російському ТАСС.

Російський губернатор Севастополя Михайло Розвожаєв

Рух на підтримку України, за словами Развожаєва, проявляється по-різному: невідомі ріжуть колеса автомобілів із символікою російської війни Z і V, а також залишають у парках на лавках «написи про ЗСУ».

За даними Представництва президента України в АРК, останнім часом активісти кримського спротиву російській агресії поряд із публічними проукраїнськими акціями малюють у громадських місцях українську символіку та пишуть антивоєнні гасла на російських грошових купюрах.​

Джерело

Новости Крыма