«Дожили: вже крилаті ракети пускають». Соцмережі – про «бавовну» в Керчі

Пожежа на Керченському мості, Керч, Крим, 8 жовтня 2022 року

 

Керчани повідомили про гучні звуки вибухів у неділю, близько полудня. За словами очевидців, було чути кілька гучних вибухів. Ті, хто був на пляжі, стверджують, що бачили у морі вибух. У соцмережах керчани та жителі російської Тамані намагаються з’ясувати, що ж сталося, сумніваються у заявах місцевої влади, сперечаються та звинувачують один одного у «провокаціях». Детальніше – у добірці Крим.Реалії.

У Керчі 9 липня, близько 12 години дня, пролунали гучні звуки, схожі на вибухи. Багато керчан цього дня були на морі, а в місті відзначали День рибалки. Російський глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що в районі Керчі російські ППО нібито збили крилату ракету, проте місцеві жителі у пабликах повідомляють, що спостерігали «приліт».

У соцмережах та Telegram-каналах повідомлення про звуки вибухів почали з’являтися за кілька хвилин після полудня.

Скріншот з каналу «МыКЕРЧЬ.РФ»

Проросійські паблики написали про «роботу ППО» та закликали зберігати спокій. Проте читачі поставили під сумнів доречність вживання слова «спокійно» у контексті використання ППО поблизу Керчі.

Скріншот з каналу «МыКЕРЧЬ.РФ»

«Від такого спокою аж собаки завили», – пише читачка Наталія в чаті Telegram-каналу «МыКерчь.РФ».

«Та як тут спокій збережеш, коли ППО працює? Зрозуміло, що паніка не допоможе, але про спокійні часи поки що, на жаль, не йдеться», – вторить їй інша читачка.

У своїх коментарях мешканці Керчі почали писати, де саме вони перебували, коли почули звуки вибухів. Ця імпровізована перекличка показала, що звуки було добре чути в різних районах міста, віддалених один від одного, а також за містом. Було також багато згадок про місця, наближені до моря: Осовини, Юркіно, пляж «Зміїнка».

«Дожили: вже крилаті ракети пускають». Соцмережі – про «бавовну» в Керчі3 «Дожили: вже крилаті ракети пускають». Соцмережі – про «бавовну» в Керчі4

«Що за вибухи, що за вибухи, здогадайтеся з трьох разів. Час вже звикнути, війна в країні, б***! Чи ви думали, що нас це омине», – пише Володимир Надала у групі «Подслушано Керчь».

«Що можуть бути за вибухи у країні, яка воює, у прикордонному регіоні, де постійно працює ППО? Цікаво, що це може бути?» – пише там же Сергій Рисов.

«Дожили до такого, що вже крилаті пускають. Там не одна була, чути було два вибухи. Адже на фото два сліди від ППО», – дивується Олександр Терехов у групі «Новости Керчь Крым Россия».

«Дожили: вже крилаті ракети пускають». Соцмережі – про «бавовну» в Керчі5

Користувачі соцмереж почали вести жваві дискусії про те, звідки саме «спрацювали» російські ППО. Думки щодо цього розділилися – керчани висловлювали свої припущення, виходячи з того, де вони перебували в той момент, і в якому напрямку вони бачили сліди в небі.

Спочатку з’явилася версія, що російські ППО були з боку Тамані.

«Дожили: вже крилаті ракети пускають». Соцмережі – про «бавовну» в Керчі6

Пізніше кілька керчан у різних пабликах оприлюднили версії, згідно з якими російські ППО перебували на керченському березі. Називалися райони біля фортеці Єні-Кале та Юркіно.

«Дожили: вже крилаті ракети пускають». Соцмережі – про «бавовну» в Керчі7

Втім, мешканці Таманського берега Краснодарського краю Росії у своїх пабликах повідомляли, що бачили у небі сліди роботи російських ППО «з боку Криму».

«Дожили: вже крилаті ракети пускають». Соцмережі – про «бавовну» в Керчі8

Частина користувачів різко відреагувала на тих, хто писав назви населених пунктів або публікував фотографії.

«З міського пляжу було добре видно старт ракет ППО», – написав Савелій Савельєв у групі «Новости Керчь Крым Россия».

«Штрафу захотілося, балакучий ви наш… Звідки, куди і як, не можна писати», – відповіла йому Олена Сенчишина.

«Ви вважаєте це нормальним?.. Те, що люди (у тому числі ви) не розуміють, що категорично не можна розкривати наші позиції?» – пише В’ячеслав Лапін у групі «Полезная Тамань».

«Дожили: вже крилаті ракети пускають». Соцмережі – про «бавовну» в Керчі9

Жваві дискусії точилися і з приводу прильоту. Після того, як російський глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що ППО нібито збили крилату ракету, користувачі в соцмережах почали сумніватися в його словах, стверджуючи, що «було влучення».

«Що збили, якщо чітко було видно приліт?» – пише Денис Кримський. Цей коментар протримався лише кілька секунд, після чого був видалений адміністраторами групи.

«Дожили: вже крилаті ракети пускають». Соцмережі – про «бавовну» в Керчі10

«Великий чорний клубок диму, потужний фонтан води над морем, крім сильного вибуху і трьох слабших», – ділиться інформацією Валентина Климова.

«Знайома відпочиває на «Зміїнці», бачила, як ліворуч від мосту розірвалася ракета», – стверджує Віра Сєркова.

«Дожили: вже крилаті ракети пускають». Соцмережі – про «бавовну» в Керчі11

Є ц ті, хто дякують російським ППО «за роботу». Але багато керчан і жителі російської Тамані дивуються, чи можна події називати «потужністю російської армії».

«Дивна міць: перш ніж її збили, вона весь Крим пролетіла», – дивується Ярослав Могильний.

«Дожили: вже крилаті ракети пускають». Соцмережі – про «бавовну» в Керчі12

«Це вже зовсім близько», – резюмує користувач із ником «Синоптик Погодов» у групі «Подслушано Керчь».

Інформації з незалежних джерел про подію в Керчі зараз немає. В умовах воєнних дій та російської окупації Криму редакція не може перевірити заяви підконтрольної РФ владі Криму.

Джерело

Новости Крыма