«Деокупація перетворить Крим на цілорічний курорт» – активісти

Санаторно-курортний комплекс у Саках. Ілюстраційне фото

 

Влада України готується перетворити Крим після деокупації на цілорічний курорт. Про це розповіла представниця президента України в АРК Таміла Ташева на Міжнародному туристичному форумі «Туризм в Україні: виклики та відновлення». Як оцінюють таку перспективу кримські експерти та активісти, читайте у матеріалі Крим.Реалії.

Таміла Ташева наголошує на тому, що окупація Кримського півострова негативно позначилася на туризмі. Вона розповіла, що у Стратегії відновлення Криму після його деокупації визначено мету зробити Крим відкритим для цивілізованого світу, енергетично незалежним, економічно розвиненим сучасним європейським курортом.

«Наша мета – трансформувати Крим на курорт цілорічного надання туристичних послуг, де у центрі – розважальна та культурно-історична інфраструктура, інтегрована в унікальні чорноморські ландшафти», – повідомила представниця президента України в АРК.

Представниця президента України в АРК Таміла Ташева

Кримський активіст із Євпаторії, експерт у туристичній сфері Сергій Вікарчук вважає, що така перспектива у Криму може бути після деокупації, але для цього потрібно створити відповідні умови.

Матеріально-технічна база об'єктів розміщення у Криму потребує величезних інвестицій Сергій Вікарчук

«У Криму сім останніх років до окупації я цим займався. Наприклад, в Євпаторії існувало 64 санаторно-курортні заклади, з яких 42 працювали весь рік. Ми створювали каталоги медичного туризму, де описували можливості таких закладів і допомагали у наповненні їх. Але якщо говорити через призму деокупації, то одразу це реалізувати буде не дуже реально – необхідний адаптаційний період, і він може затягтися. Сьогодні я власник туристичної агенції і в післявоєнний період своїх туристів обмежував би у виборі регіону: територія може бути замінована, можуть працювати диверсійні та терористичні групи – це все ризик. Якщо порівняти із Шарм-ель-Шейхом у Єгипті, то там досі високі протоколи безпеки: блокпости, перевірка на вибухівку, переміщення організовано та погоджено за документами, при в’їзді до готелю також проводяться перевірки. Матеріально-технічна база об’єктів розміщення у Криму потребує величезних інвестицій. Якщо створити в Криму вільну економічну зону на кшталт офшорних зон, забезпечити якісну безпеку та дати волю бізнесу, то всі процеси еволюційного розвитку можуть динамічно змінювати Крим на нову світову «Кримську Рів’єру», – поділився своєю думкою з Крим.Реалії експерт.

Сергій Вікарчук, кримський активіст із Євпаторії, експерт у туристичній сфері

Кримський активіст Андрій Білозеров упевнений, що після повернення контролю України над Кримом півострів стане ще популярнішим курортом, ніж до анексії.

Після звільнення Кримський півострів стане ще привабливішим для туристів та інвесторів із різних країн світу Андрій Білозеров

«Після відновлення контролю української влади над Кримом тут буде реалізовано багато інвестиційних проєктів, частина з яких уже виконувалася в Криму до березня 2014 року і потім була згорнута. Після звільнення Кримський півострів стане ще привабливішим для туристів та інвесторів із різних країн світу, а не лише для представників російського великого бізнесу, як це відбувається зараз. На початку 2000-х років на базі євпаторійських оздоровниць були створені експериментальні майданчики цілорічного відпочинку: влітку – відкриті, взимку – криті з підігрівом. Діти багатьох країн світу мали змогу відвідувати Крим і поправляти своє здоров’я цілий рік. Після відновлення законної влади ми побачимо подібні майданчики не лише в Євпаторії, а й на інших курортах Криму», – розповів своє бачення ситуації в Крим.Реалії активіст.

Медузи, потопи, зсуви і коронавірус: яким був туристичний сезон-2021 у Криму (фотогалерея) Медузи, потопи, зсуви і коронавірус: яким був туристичний сезон-2021 у Криму (фотогалерея) Photo Gallery:

Медузи, потопи, зсуви і коронавірус: яким був туристичний сезон-2021 у Криму (фотогалерея)

​Крим.Реалії підбиває підсумки туристичного сезону-2021 на анексованому півострові

Кримський активіст із Алушти Павло Степанченко вважає, що Крим можна зробити цілорічним курортом після деокупації, але за відповідної спрямованості керівництва України.

«За політичної волі влади цього досягти можна. Однак у більш сприятливому часовому періоді для України цього не було зроблено, південнобережні землі купувалися під вілли олігархів, які так само споживчо ставилися до Криму, як і нові російські господарі. Я багато де бував у Криму і подорожував світом: Крим має всі складові для цілорічного курорту, не вистачає лише фахівців-господарників, зацікавленої влади та мільярдів для відновлення економіки Криму і підняття України з руїн після так званої «СВО» (так у Росії називають повномасштабну війну проти України – КР)», – прокоментував ситуацію Крим.Реалії активіст.

Павло Степанченко, кримський активіст

Кримський активіст Олексій Єфремов звертає увагу, що проблемою для швидкого перетворення Криму на цілорічний курорт може стати його зруйнований стан після звільнення військовим шляхом.

Невідомо, у якому вигляді півострів повернеться в лоно України. Скільки буде там кілометрів пляжів, поритих окопами і замінованих Олексій Єфремов

«Обговорювати зараз курортне майбутнє Криму – це ділити шкуру невбитого ведмедя. Ще невідомо, у якому вигляді півострів повернеться в лоно України. Скільки буде там кілометрів пляжів, поритих окопами і замінованих, які будуть руйнування… Незрозуміло, що буде із санаторно-курортним потенціалом, і особливо із землею та нерухомістю, позови за які затягнуться на роки. Якщо додати до цього, що державним пріоритетом стане відновлення міст, сіл та інфраструктури, то перетворення всеукраїнської оздоровниці на цілорічний курорт відкладеться на більш пізні терміни. Запитань багато, а відповіді поки що не підкріплені нічим, крім бажань і декларацій. Але мріяти, як то кажуть, не шкідливо», – повідомив свою думку Крим.Реалії активіст.

Олексій Єфремов, кримський активіст

Наприкінці весни очікується великий контрнаступ ЗСУ з метою звільнення тимчасово окупованих територій. На Україну чекає важка боротьба навесні та влітку, заявив речник Міністерства оборони США Пет Райдер. Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що вирішальні бої війни припадуть на середину-кінець весни. Після деокупації Криму буде проведено «фільтраційну роботу», повідомив прокурор АР Крим і Севастополя Ігор Поночовний.

Джерело

Новости Крыма