День єднання: історія свята напередодні війни

16 лютого 2022 року президент України встановив нове свято — День єднання.

День єднання / листівки УНІАН

Сьогодні Україна відзначає День єднання. Його президент України Володимир Зеленський заснував 16 лютого 2022 року на тлі попереджень про можливу війну. Про історію цієї дати, заходи дня і традиції — читайте в матеріалі УНІАН.

  • День єднання — історія дати
  • День єднання — традиції та заходи 

Раніше ми писали про те, яким був День єднання України 2022.

День єднання — історія дати

Взимку 2022 року американська та західноєвропейська розвідки попереджали Україну про можливе вторгнення РФ і навіть називали дату — 16 лютого. Ніхто не хотів вірити в це — країна продовжувала жити своїм життям і турботами. Але в суспільстві все-таки почалися хвилювання. Для підняття духу і, щоб зменшити психологічний тиск, президент України Володимир Зеленський встановив нове свято, покликане нагадати, що саме в єднанні — наші сила та міць. «Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання», — сказав тоді президент. Так з’явився День єднання 16 лютого.

День єднання — традиції та заходи 

День єднання — молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу — показати усьому світові, що ми сьогодні — як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

Сьогодні в Україні в містах і селищах піднімають державний прапор і виконують гімн. Приєднатися до святкування можна, одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку або ж підтримати тих, хто зараз бореться за нашу свободу та мир на фронті.

Джерело

Новости Крыма