Демонстративне божевілля: SkyNews назвав несподівану причину підриву ГЕС

Ймовірно, Кремль вирішив застосувати метод «Я — дурень! Кидай зброю!», щоб зробити Україну і Захід менш рішучими.

Володимир Путін навмисно виставляє себе небезпечним божевільним / фото Reuters

Підрив Каховської греблі найбільше турбує тим, що він свідчить про готовність президента Росії Володимира Путіна і його генералів до небезпечної ескалації. Про це пише британське видання SkyNews.

Як зазначив старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень з сухопутних воєн Бен Баррі, розлив Дніпра може відстрочити можливе форсування на пару тижнів, але це не панацея.

«Коли вода спаде і земля висохне, в України буде такий же шанс перетнути річку, як і до повені», – заявив він.

Гребля Каховської ГЕС продовжує руйнуватися: рівень води зменшився на метр На центральному каналі РФ закликали зруйнувати Київську ГЕС і затопити Київ (відео) Окупанти втратили багато позицій через підрив Каховської ГЕС — ISW

Експерт зазначив, що технічно ЗСУ можуть переправитися навіть через річку, що розлилася. 

«Це не є неможливим здійснити форсування річки, яка знаходиться в повному розливі. Це просто складніше», — сказав Баррі.

Видання зазначає, що звинувачення росіян на адресу України сміховинні, тоді як за російською армією тягнеться «доведений послужний список» злочинів, які вона скоїла. До того ж саме росіяни більше виграють від того, що сталося.

«Прорив приносить користь росіянам, оскільки скорочує довжину лінії фронту, яку вони повинні захищати, і дозволяє зосередити увагу на сході», – пише видання, підкреслюючи, що ефект від повені для військової ситуації все одно буде короткочасним.

Підрив Каховської ГЕС: як херсонці переживають катастрофу Росія несе відповідальність за руйнування Каховської ГЕС — Білий дім Підрив ГЕС: росіяни дуже боялися форсування Дніпра українцями — ISW

Автори публікації відзначають, що підрив ГЕС виглядає необачним і передчасним рішенням, яке дає непропорційно малу користь в порівнянні з величезним заподіяним збитком. В цілому все виглядає як вельми ірраціональний вчинок.

«Але може в цьому і сенс. Президент Росії досягає успіху в тактиці залякування. На війні може бути вигідно здійснювати божевільні вчинки, виглядати неврівноваженим і змушувати ворога гадати про ваш наступний акт божевілля», – зазначає видання.

Автори публікації вважають, що підривом дамби Путін хоче зробити своїх супротивників менш рішучими і більш обережними з побоювань нового безумства з боку росіян. Особливо в контексті Запорізької АЕС, яка все ще знаходиться під контролем армії РФ.

«Що ми можемо сказати напевно, так це те, що ця війна знову повернулася в більш непередбачуваному напрямку, і чим довше вона триватиме, тим частіше будуть відбуватися такі ривки», – відзначають автори.

Підрив Каховської ГЕС — останні новини

За словами голови Херсонської ОВА, через підтоплення та російський терор на Лівому березі Херсонщини ситуація надзвичайно важка. Прокудін розповів, що станом на ранок середній рівень підтоплення в області – 5 метрів 61 сантиметр. 

Під час евакуації цивільних жителів з міста Каховка російські окупанти скористалися ними як живим щитом, повідомляє Генштаб ЗСУ. Відзначається, що 6 червня відбулася масова евакуація цивільного населення з міста Каховка, під час якої люди використовували власний автомобільний транспорт. Разом з цивільним населенням евакуаційними маршрутами скористалися російські окупанти.

Джерело

Новости Крыма