Ціль для Shtorm Shadow: у рф заявили, що на заводі в Керчі майже добудували три носія «калібрів»

За планами Кремля Чорноморський флот РФ має у 2023 році поповнитись трьома кораблями проєкта 22800 "Каракурт".

Про це повідомив командувач ЧФ РФ віце-адмірал Соколов, якого цитують російські державні ЗМІ, пише видання DEFENSE EXPRESS.

Ці малі ракетні кораблі є носіями крилатих ракет "калибр" й мають одразу вісім універсальних пускових шахт 3С14, які також використовуються для протикорабельної ракети "оникс", попри малі розміри самого корабля. Зокрема вони менші навіть за "Буян-М", які мають повну водотоннажність до 949 тонн та довжину 74 метри, проти 850 тонн у "Каракута" та 67 метрів.

Але найголовніше те, що вони будуються у поки що окупованій Керчі на заводі "Залив", який наприкінці минулого року передав до ЧФ РФ один такий "Каракут". На ньому до речі, також закладені універсальні десантні кораблі проекта 23900 "Прибой".

Наразі, за наявною інформацією, один з "Каракутів" (заводський номер 802, "Аскольд") вже проходить заводські випробування, ще два (803 та 804, "Амур" та "Туча") добудовуються й мають бути готові до кінця цього року, а ще один (805, "Тайфун) у 2024 році. При цьому раніше у планах було два з них (804 та 805) передати Балтійському флоту, але вочевидь плани Кремля змінились.

Якщо плани ворога будуть здійснені, то у Чорному морі має з'явитися ще три носії крилатих ракет "калибр" із загальним залпом у 24 ракети. Водночас при дальності від переднього краю поточної лінії фронту у 250 км, захоплений окупантами завод "Залив" у будь-якому випадку знаходиться у зоні ураження Shtorm Shadow.
 

Джерело

Новости Крыма