Адміністрація президента США Дональда Трампа опинилася в пастці власних проросійських заяв і зараз «тестує» українську владу, поширюючи сигнали про можливі територіальні поступки з боку Києва в обмін на мир.
Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, пише Радіо Свобода.
«Трамп і його оточення опинилися у пастці, в яку потрапили виключно зі своєї вини. Досить згадати потік доброзичливих меседжів у бік Путіна й Росії, які ними озвучувалися ще задовго до початку переговорів. Ось Москва й уявила…, вилізла назовні вся російська імперська сутність… Тепер, як мені здається, тут я переходжу вже до припущень, адміністрація Трампа тестує керівництво й політикум України, організовуючи різні вкидання на тему територіальних поступок з боку України без яких, мовляв, неможливо буде завершити російсько-українську війну і досягти стійкого миру», – сказав Чубаров у коментарі виданню.
Він наголосив, що з боку України має зберігатися категоричне неприйняття будь-яких, навіть гіпотетичних, пропозицій про територіальні поступки в обмін на мир.
Росія наполягає на визнанні свого контролю над 5 українськими регіонами, включно з тими територіями, які не є окупованими
«Бо зрозуміло, що в такому разі не буде ні миру, ні майбутнього Української держави. Водночас, оскільки такі провокації продовжуватимуться, українській владі й політикам слід давати жорстку відсіч у кожному випадку, коли за ними стоятимуть реальні політики», – заявив голова Меджлісу.
Чубаров нагадав, що Меджліс відкидає будь-які форми визнання російського контролю над Кримом – як де-факто, так і де-юре.
«Наша позиція, яка цілком спирається на міжнародне право й абсолютно відповідає національному законодавству України, полягає в такому: Крим є батьківщиною корінного кримськотатарського народу і невід’ємною частиною України. Відповідно, ніхто й за жодних обставин не може вирішувати долю Криму, окрім Української держави і кримськотатарського народу», – сказав він.
Путін відхилив пропозицію про повне припинення вогню 21 квітня, стверджуючи, що Україна намагається «перехопити ініціативу й говорити про розширення» перемир’я, і зазначаючи, що Росії потрібно буде «уважно все оцінити»
17 квітня у Парижі відбулися перемовини за участю України, США, Франції, Британії і Німеччини щодо завершення війни РФ в Україні. Наступний раунд переговорів запланований на цей тиждень в Лондоні. За словами президента України Володимира Зеленського, зустріч відбудеться в середу.
Напередодні президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна і Росія укладуть угоду наступного тижня. Він також додав, що після цього обидві країни «почнуть робити великий бізнес зі США, які процвітають, і зароблять статки».
За даними видання The Wall Street Journal, Україна перебуває під тиском, щоб відповісти цього тижня на низку ідей адміністрації Трампа щодо того, як припинити війну в Україні, включно з потенційним визнанням США анексії Криму Росією у 2014 році та виключенням Києва зі списку кандидатів на вступ до НАТО.
За словами джерел видання, ці ідеї були викладені в конфіденційному документі, представленому представникам України у Парижі 17 квітня. Вони також були представлені європейським високопосадовцям під час одноденної зустрічі. Тепер США чекають на відповідь Києва, яка, як очікується, надійде на зустрічі американських, українських і європейських посадовців у Лондоні цього тижня.