Чистки в армії РФ негайно вплинуть на поле бою: в ISW пояснили як

Російська оборона на південному напрямку стала слабшою.

Чистки в армії РФ негайно вплинуть на поле бою: в ISW пояснили як / фото ua.depositphotos.com

Цього тижня Кремль «обезголовив» 58-у загальновійськову армію, яка бере участь у боях за Запорізьку область України. Перебої в роботі командування, що спостерігає за оборонними операціями на півдні, швидше за все, матимуть негайний, але незначний вплив на російські сили, вважають аналітики Американського Інституту вивчення війни (ISW).

Раптові випади генерала-майора Івана Попова, критика командування і визнання проблем із забезпеченням і високих втрат, «можуть тимчасово підірвати російське командування і контроль в цих районах, погіршити бойовий дух росіян, враховуючи широку підтримку генерала серед російських військовослужбовців», пишуть аналітики. 

Звільнення Попова і повідомлення про скарги на відсутність ротації військ, за словами експертів, ще раз підтверджують, що російська оборона в Україні слабка. 

«Скарга Попова на російські втрати в результаті артилерійського вогню, ймовірно, вказує на те, що російські сили потребують ротацій і підкріплень для підтримки своєї оборони в західній частині Запорізької області. Нестача резервів у Росії, ймовірно, не дозволила Герасимову серйозно розглянути заяви Попова. А звільнення Попова ще раз продемонструвало, що російські сили не можуть проводити ротацію сил. Очевидна відсутність ротації військ на театрі військових дій передбачає, що російським силам доведеться покладатися на наявні і вже деградовані сили в разі будь-якого прориву України», – йдеться в звіті ISW.

У РФ «покарали» генерала Попова: Гіркін вказав на небезпеку військового захоплення Москви Відсторонений командувач 58-ї армії окупантів зізнався, за що поплатився посадою В Міноборони РФ триває «війна», з посади зняли топ-генерала — ЗМІ

Аналітики також припускають, що Попова відсторонили, намагаючись захистити російського диктатора Володимира Путіна від небажаної критики.

«ISW раніше зазначала, що Путін ігнорував скарги російських офіційних осіб, які виступали від імені російських військовослужбовців, — ймовірно, щоб дистанціюватися від російських військових невдач. … Путін, можливо, доручив Герасимову запобігати і вирішувати подібні компрометуючі ситуації до того, як ці інциденти дійдуть до Кремля», – вважають експерти.

Чистки в армії РФ — що потрібно знати

У Росії триває гризня серед генералів, що загострилася після невдалого бунту ватажка ПВК «Вагнер» Євген Пригожина, і чистки в армії. 

На цьому тижні стало відомо, що командувача 58-ю армією генерал-майора Івана Попова відсторонили від посади після доповіді начальнику російського Генштабу Валерію Герасимову. Сам командувач 58-ю армією країни-агресора стверджує, що причиною стало те, що він доповів начальству про складну ситуацію в Запорізькій області, в боях за яку бере участь армія.

Крім того, після заколоту були звільнені або відсторонені близько 15 російських офіцерів, ще 13 — затримували для допитів.

Зокрема, з публічного простору зник російський генерал Сергій Суровикин. Британська розвідка вважає, що його остаточно усунули після заколоту Пригожина. Раніше з’являлася інформація про те, що його затримали і закрили в СІЗО. Після допиту його нібито відпустили, проте вдома він не з’являвся. 

Джерело

Новости Крыма