Церковне свято 8 липня: не робіть цього, щоб не втратити сім’ю

Яке сьогодні свято відзначають православні та головні заборони дня.

Церковне свято 8 липня / depositphotos.com

8 липня в православній церкві згадують двох святих — Петра і Февронію. У народі цей день прозвали Петро і Февронія, Февронія Русальниця. Ким були ці святі, про що помолитися та що заборонено робити подружжю цього дня — розповідаємо в матеріалі. 

8 липня 2023 — яке церковне свято сьогодні та дата за новим стилем

У православних святих Петра і Февронії дивовижна історія кохання.

За переказами, одного разу княжий син Петро захворів — так сильно, що ніхто з лікарів не міг йому допомогти. Тоді Петру приснився сон, що його зможе вилікувати дівчина з простого народу на ім’я Февронія. Дівчину знайшли, привели до молодого чоловіка, і він пообіцяв одружитися з нею, якщо та його вилікує. Петро видужав і забув про обіцянку. Але незабаром знову захворів — і знову довелося кликати Февронію. Коли молодий чоловік одужав, то вже дотримав свого слова.

Боярам це не сподобалося — тоді Петро відмовився від влади і пішов разом з дружиною. Але незабаром князя повернули назад. Петро і Февронія прожили довге і щасливе життя, а в старості пішли в монастир і просили Господа померти в один день. Так і сталося — вони померли 8 липня (25 червня за старим стилем) 1228 року.

Святих Петра і Февронію вважають покровителями сім’ї. Шанують їх 8 липня за юліанським календарем. За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) згадувати святих будуть 25 червня.

Народні прикмети на 8 липняНародні прикмети на 8 липня / pixabay.com

За прикметами дня судили про те, якою буде погода і урожай грибів і меду:

 • якщо в цей день спекотно — така погода буде ще 40 днів;
 • веселка над водоймою — піде дощ;
 • дощ іде — буде багато меду;
 • день видався сухий і жаркий — грибів влітку буде мало;
 • конюшини багато — місяць буде дощовий. 

У народі цей день також називають Февронія Русальниця — згідно з повір’ям, русалки водять хороводи, тому потрібно бути обережним при купанні.

8 липня — що сьогодні не можна робити     

У день Петра і Февронії багато заборон. Цього дня не можна:

 • лаятися подружжю або закоханим — можуть розлучитися назавжди або довго не зможуть помиритися;
 • готувати випічку і замішувати тісто — до фінансових труднощів;
 • переїжджати і переставляти меблі — до неприємностей;
 • працювати на городі або в саду — нічого не виросте;
 • вишивати та шити — речі швидко зіпсуються;
 • вінчатися — триває Петрів піст 2023, втім для одруження та заручин цей день — один з найвдаліших.

Також на Петра і Февронію подружжю не можна користуватися одним рушником, гребінцем або ложкою — на рівному місці розгориться скандал і затягнеться надовго.

Що можна робити 8 липня

У день Петра і Февронії можна піти в храм і помолитися святим. У них просять зміцнити шлюб, моляться, щоб Господь послав дітей, а незаміжні дівчата просять допомогти знайти гідного нареченого.

У цей день подружжю потрібно зайнятися якоюсь спільною роботою — тоді в домі буде панувати любов і злагода. Якщо 8 липня попросити руки, то шлюб буде довгим і міцним. Також цього дня ходять в гості до родичів або запрошують їх до себе. На Петра і Февронію прийнято дарувати дружинам, коханим і подругам ромашки — вони вважаються символом кохання і вірності.

8 липня в Україні відзначають День сім’ї 2023. 

Джерело

Новости Крыма