Церковне свято 7 липня: що цього дня потрібно покласти на порозі дому

Яке сьогодні свято відзначають православні та головні заборони дня.

Церковне свято 7 липня / pixabay.com

7 липня в православній церкві відзначають Різдво Іоанна Предтечі. У народному календарі цього дня — свято Івана Купала. Про те, ким був святий Іоан, про що помолитися йому і що не можна робити на велике церковне свято — розповідаємо в матеріалі.

7 липня 2023 — яке церковне свято сьогодні та дата за новим стилем

Іоан Предтеча відомий також як Іоанн Хреститель. Він був попередником Ісуса і пророком, який передбачив його пришестя.

Іоан народився за півроку до народження Христа, у літньої пари. Про його появу на світ сповістив архангел Гавриїл. Матері Іоана, Єлизаветі, довелося тікати в пустелю з маленьким сином — щоб врятуватися від воїнів царя Ірода, який наказав убити всіх немовлят. У пустелі Іоан провів 30 років, далеко від людей. Потім став проповідувати, розповів людям про пришестя Месії і хрестив в річці Йордан багатьох іудеїв, а незабаром і самого Ісуса.

За наказом правителя Ірода Антипа Іоана кинули до в’язниці — за те, що він викрив Ірода в його одруженні на дружині брата, а пізніше пророка стратили. Тіло святого поховали, а голова була втрачена і віднайдена тричі.

Різдво Іоанна Предтечі — одне з найбільших свят після Різдва Богородиці та Різдва Христового. Святого Іоана шанують 7 липня за юліанським календарем. За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) згадувати святого будуть 24 червня.

Народні прикмети на 7 липняНародні прикмети на 7 липня / pixabay.com

Прикмети дня говорять про погоду і врожаї:

  • з ранку сильно пахне свіжою травою — піде дощ;
  • багато роси — буде урожай огірків буде в цьому році;
  • цвіркуни вночі співають — зима буде м’якою;
  • небо зоряне — буде багато грибів восени.

Народне свято Івана Купала 7 липня в стародавні часи відзначалося в день літнього сонцестояння, але з прийняттям християнства його приурочили до церковного свята. 

7 липня — що сьогодні не можна робити     

На велике православне свято є кілька суворих заборон:

  • не можна веселитися і шуміти — Іоан помер мученицькою смертю;
  • заборонено користуватися ножем і різати круглі продукти — в народі вважають, що можна взяти на себе гріхи вбивць Іоана;
  • забороняється працювати, в тому числі й по дому, займатися рукоділлям;

  • не можна сумувати і скаржитися на життя;
  • не варто давати що-небудь в борг — можна самому зубожіти;
  • не слід йти купатися вночі у водоймах — вони наповнені нечистю.

Також в цей день не можна піднімати з землі знайдені гроші — це до хвороб і нещасть.

Триває Петрів піст 2023 — тим, хто дотримується його, 7 липня належить сухоїдіння, не можна їсти рибу і гарячу їжу з олією.

Що можна робити 7 липня

На свято можна піти до церкви, помолитися святому, подати милостиню. У святого Іоана просять зцілення від хвороб, особливо від головного болю, моляться йому за дітей і щасливий шлюб. Відомі випадки зцілення людей від тяжких захворювань після молитви перед іконою святого.

Цього дня збирають цілющі трави, братки і кропиву. Вважається, що якщо кропиву покласти на порозі дому та підвіконнях, то вона оберігатиме від різної нечисті. 

Джерело

Новости Крыма